گردش به راست و ارقام عجیب و غریب در جریمه خودروها

از پانزدهم بهمن ماه که دوربین های ثبت تخلف در سقز فعال شده اند میزان جرایم رانندگی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و در میان آنها ارقام چند میلیونی نیز دیده می شود. سابق بر این درتمامی معابری که هم اکنون به دوربین ثبت تخلف مجهز شده اند تابلوی گردش به راست وجود داشت و بر اساس همین پیش زمینه ذهنی، رانندگان گردش به راست کرده غافل از اینکه «دوربین ها» تخلفات وی را ثبت کرده اند و به همین دلیل اکنون رانندگان با جریمه هایی مواجه شده اند که برای آنان عجیب می نماید. البته لازم به ذکر است که راهنمایی و رانندگی سقز تا قبل از فعال سازی دوربین ها اطلاع رسانی لازم را انجام داده بود.

اما تعدادی از این جریمه ها نیز محل بحث است، از آنجا که سقز عنوان “فرمانداری ویژه” را با خود به همراه دارد میزان جریمه ها به نسبت سایر شهرها برای رانندگان متخلف بیشتر است، هرچند عنوان فرمانداری ویژه تنها بر روی کاغذ است اما درصد قابل توجهی از افزایش جریمه ها را موجب شده است که طبق پیگیری های واکاوی راهنمایی و رانندگی سقز در تلاش است این بحث را برای جرایم رانندگی سقز منتفی کند.

فرهنگ صحیح رانندگی یکی از مباحث روزمره جامعه ماست که برای رسیدن به آن به یک عزم عمومی نیاز است، احترام به قانون و مقررات رانندگی و رعایت آنها از سوی عابر و سواره نوعی هنرنمایی است که می تواند نتایج مثبت اجتماعی و اقتصادی با خود به دنبال داشته باشد که کمترین آن کاهش جریمه ها به سود مردم در این وضعیت اقتصادی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا