اندر حکایت شورا و شهرداری سقز

از ریش به سبیل پیوند می زنند

مناسبت ها و نامگذاری روزها بهانەایست برای یادآوری رنج ها، امیدها، غمها، دوستی ها و مواردی از این دست.

در برخی از این روزها به پاس قدردانی از زحمات کسانی که خدمات قابل توجهی به قشر عظیمی از مردم ارائه می دهند ممکن است حرکاتی از سوی مسئولین صورت گیرد که بیشتر جنبه سمبلیک دارد و دردی از آن قشر معمولا دوا نمیکند. امروز نیز این حرکت از جانب تعدادی از مسئولین برای روز پرستار صورت گرفت.

از ریش به سبیل پیوند می زنند

اما گل سر سبد این نوع حرکت ها، دیدار امروز اعضای شورا و شهردار سقز با پرستاران بود، مدتیست شهردار سقز خواسته یا ناخواسته با چنین حرکت هایی می کوشد توجه افکار عمومی را به حواشی معطوف کند تا اصل موضوع که همان مدیریت شهری دومین شهر استان کردستان است فراموش شود. شهردار سقز در روزهایی که جدال موافقین و مخالفین‌اش در شورا به اوج رسیده ، دقیقا در زمانی‌که فصل انجام کارهای عمرانی به پایان رسیده به دیدار مردم محله صالح آباد می رود، به پرستاران تبریک می گوید ، ماشین آلات شهرداری را به روستای آخکند می فرستد و کلا حرکاتی مرتکب می شود که کمتر نشان و رنگ و بوی از خدمت به شهروندان را میتوان در آن دید و آخرین حرکت حضور در میان پرستاران و اهدای گل به آنان بوده است، حال آنکه تا کنون کسی ندیده است که مسئولی شاخه گلی به یک پاکبان تقدیم کند.

از سوی دیگر در سازمانی که خود غرق مشکلات است و کارمندان آن برای سومین ماه متوالی و کارگران‌اش بیش از پنج ماه حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، قاعدتا مدیران آن باید به فکر برون رفت از آن اوضاع دشوار باشند.

البته که چنین حرکاتی در قواره مدیرانی است که مجموعه تحت امر را به خوبی پیش برده و قبل از هر حرف و حدیثی آستین همت بالا زده و وارد عمل خواهند شد تا کار به جایی نرسد که کارگر مجموعه شرمنده خانواده‌اش شود.

در هرحال عذر و بهانه‌‌های شهردار و مجموعه تحت امرش بیش از این مقبول مردم و خانواده‌های کارگران شهرداری نبوده و مدیریت شهرداری و شورای شهر به جای اختلاف نظرهای خسته‌کننده و اهدای گل به پرستاران، بایستی هرچه زودتر راهی برای برون رفت از این وضعیت غیر قابل تعریف پیدا کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا