از نطق تند نماینده علیه دولت تا حمایت از ابراهیم رئیسی در فضای مجازی

روز گذشته ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری در تهران به پایان رسید، شورای نگهبان پنج روز فرصت دارد تا صلاحیت‌ها را بررسی و در صورت کمبود زمان، پنج روز دیگر آن را تمدید و پس از آن اسامی نامزدهای نهایی را اعلام خواهد کرد.

با اینکه حداقل ۴ و حداکثر ۹ روز به اعلام اسامی نامزدهای نهایی مانده، اما به نظر می‌رسد حرکت‌هایی ولو‌ جزئی در سقز آغاز شده است که البته این جنب و جوش‌ها اکثرا از ناحیه اصولگرایان بوده است.

حدود ۱۰ روز قبل، انتخابات دفتر حزب عدالت و پیشرفت در سقز انجام شد، این حزب از حامیان رئیس مجلس فعلی است و با توجه به عدم ثبت‌نام‌ وی در انتخابات احتمال می‌رود آنها از ابراهیم رئیسی کاندیدای مطرح اصولگرایان حمایت کنند.

همچنین گروه‌های تلگرامی و واتساپی تحت عنوان «قاطعیت در عمل‌_ رئیسی_سقز» در حمایت از رئیسی آغاز به کار کرده ولی مشخص نیست که مدیریت آن بر عهده‌ی کیست.

از آن طرف، حامیان سابق دولت فعلی و‌ مشخصا اصلاح‌طلبان هیچگونه فعالیتی را در کمترین سطح آغاز نکرده و رصدهای واکاوی حاکی است که این طیف تمایل چندانی حداقل در ورود زودهنگام به انتخابات و احتمالا تا زمان اعلام اسامی نامزدهای نهایی نداشته باشند.

این اتفاقات همزمان شده با نطق امروز نماینده سقز و بانه در مجلس و انتقادات تند وی از دولت و حمایت ضمنی از ابراهیم رئیسی. بهزاد رحیمی با ادبیاتی تند از عملکرد دولت و سیاست خارجی انتقاد کرده و در مدح قوه‌ی قضاییه هم گفته اگر نظارت دستگاه قضا نبود، ممکن بود روحانی خاک کشور را نیز بفروشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا