افزایش کسب و کارهای اینترنتی در کردستان

کسب و کارهای اینترنتی از آن مواردی است که خیلی‌ها آن را راهی برای برون رفت از کاهش بیکاری می‌دانند و این مهم پیوسته و همگام با گسترش اینترنت در حال رشد است. کردستان هم که از استعدادهای این حوزه کم ندارد و فلذا شاهد گسترش این قبیل کسب و کارها هستیم، طوریکه سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان می‌گوید: امسال کسب و کارهای اینترنتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، ابراهیم ادریسی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۵۶ کسب و کار اینترنتی جدید، فعالیت خود را در کردستان آغاز کرده اند که نسبت به سال قبل ۳۶ درصد بیشتر است.

وی با اشاره به فعالیت ۷۰۷ کسب و کار دارای نماد اعتماد الکترونیکی در کردستان، اضافه کرد: به دلیل شرایط کرونایی بسیاری از کسب و کارها از طریق شبکه اینترنت به مشتریان خود کالا و خدمات عرضه می کنند که با با توجه به توسعه زیرساخت های ارتباطی استان، شغل های اینترنتی در همه شهرستان ها و برخی از روستاهای استان فعال هستند.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان افزود: برخی از استارتاپ های استان در حوزه خدمات جابجایی کالا و مرسولات، فروش الکترونیکی، فروش مایحتاج روزانه، خدمات فروش بدون نیاز به کارت بانکی و حوزه آموزش الکترونیک توانسته‌اند بحران کرونا را به فرصتی برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود تبدیل کنند.

ادریسی یادآور شد: اگر چه استارتاپ‌ها با ایده‌هایی نوآورانه در حوزه خدمات می‌توانند در مسیر توسعه و درآمدزایی کشور گام‌های بلندی بردارند، اما نکته مهم این است که در صورت وقوع اتفاقاتی پیش‌بینی نشده، تضمینی برای موفقیت آنها وجود ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا