افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن کارگران پس از ۲۰ماه/ مصوبه اسفند۹۳ از مهر ۹۵ اعمال می‌شود

هیأت دولت عصر امروز مصوبه اسفندماه سال۹۳ شورای عالی کار برای ۲برابر شدن حق مسکن کارگران را که برای نیمه دوم امسال به تصویب رساند.

به گزارش واکاوی به نقل از فارس، در حالی که فقط ۴ ماه تا پایان سال ۹۵ مانده هیأت دولت امروز تصویب کرد که حق مسکن کارگران از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش یابد.

شورای عالی کار در نشست هفته پایانی اسفندماه دو سال قبل افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را تصویب کرده بود تا این رقم به ۴۰ هزار تومان در ماه برسد اما این مصوبه تا امروز در هیأت وزیران تصویب نشده بود.

پیش از این علی ربیعی وعده داده بود تا موافقت هیأت وزیران را برای افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن اخذ کند اما مخالفت‌ها در هیأت دولت این افزایش ناچیز را ماه‌ها معطل نگه‌داشت.

نمایندگان کارگری معتقد بودند که این ۲۰ هزار تومان آنقدر ناچیز است که حتی از طرح مجدد و پیگیری آن شرم دارند چرا که این رقم حتی کرایه رفت و برگشت کارگر به محل کارش را تأمین نمی‌کند.

اکنون ۲۰ ماه از مصوبه شورای عالی کار گذشته و این مصوبه در سال ۹۴ هم هرچند در مصوبه مزدی شورای عالی کار بود اما فرصت راهیابی به هیأت دولت برای تصویب را پیدا نکرد و در سال ۹۵ نیز علی‌رغم چندین بار وعده وزیر کار تا امروز در هیأت دولت تصویب نشده بود.

بر این اساس افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران برخلاف توقع آنها بر مبنای مصوبه شورای عالی کار به جای آنکه از فروردین‌ماه سال ۹۴ اعمال شود از مهرماه سال ۹۵ یعنی یک سال و نیم بعد از آن اعمال خواهد شد.
منبع : فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا