افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در سقز؛ برخی محلات با افت فشار آب مواجه شده‌اند

در روزهای اخیر افت فشار آب در برخی محله‌های سقز از جمله تپه‌مالان، جاقل، ۱۱ گوڵان، صالح‌آباد و … موجب گلایه‌مندی ساکنان این محله‌ها شده به‌طوریکه بعضا در طول روز تنها چند ساعت به آب آشامیدنی دسترسی دارند

در این ارتباط رئیس آبفای سقز ضمن دعوت شهروندان به همکاری در مصرف صحیح آب گفت: در روزهای اخیر مصرف آب به دلایلی از جمله خانه‌تکانی، شستن فرش در خانه و … به شدت افزایش پیدا کرده به گونه‌ای که سرانه مصرف نسبت به ماه قبل ۲۰ درصد بیشتر شده است.

ولایتی گفت: در حال حاضر از تمامی ظرفیت‌ موجود برای جلوگیری از قطعی آب استفاده می‌کنیم، به‌طوریکه هم‌اکنون در سقز ۸۲۰ لیتر در ثانیه آب پمپاژ می‌شود که ۱۶۰ لیتر نسبت به هفته قبل افزایش پیدا کرده است، اما با این وجود آب هیچ محله‌ای را قطع نکرده‌ایم ولی این افزایش مصرف در برخی از محله باعث افت فشار شده است.

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. با سلام
    متاسفانه باتوجه به هزینه های سنگین و گذراندن هفت خوان رستم جهت اشتراک آب و.. از طریق مراجع ذیصلاح همچون شهرداری و هزینه‌های سنگین مجوز ساخت واحد‌های مسکونی ،هیچگونه رضایتی در خصوص خدمات شهری از قبیل آسفالت و یا تامین آب آشامیدنی سالم و با کیفیت، با وجود بیشترین منابع آبی کردستان و بالاخص شهر سقز حاصل نمی‌گردد. و متاسفانه جهت احیای آب دریاچه ارومیه از حق شهروندی خود گذشت نماییم.بنده ساکن شهرک ۱۱گولان هستم که قریب به ۳ماه است که هرروز با میانگین ۷ساعت از قطع شدن آب و در مابقی ساعات با افت شدید فشار آب روبرو هستیم.لطفا مسولین مربوطه کمی بامردم صادق باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا