انجام ٥۱ مورد زایمان موفق در کلینیک درمان ناباروری سنندج

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ٥۱ مورد زایمان موفق در کلینیک درمان ناباروری سنندج برای زوج های نابارور مراجعه کننده خبر داد.

به گزارش واکاوی و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بهرام کندایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در مرکز مذکور با بهره گیری از آخرین متدهای روز پزشکی و دستگاه‌های پیشرفته، امکان درمان ناباروری برای زوج‌های عزیز نابارور فراهم است.

وی عنوان کرد: با تلاش‌های کادر درمانی و پرسنل کلینیک مذکور در دو سال گذشته، ٥۱ زایمان موفق و تولد نوزاد زنده در بین مراجعین به ثبت رسیده است که میانگین سن باروری مادران ۳٥ سال به ثبت رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به انجام صد و پانزده مورد IUI در سال ۱٤۰۱، ابراز نمود: صدو چهل مورد ICSI، سی و یک مورد TESE، سیصد و نوزده مورد اسپرموگرام، صد و نود و پنج مورد انتقال جنین، صد و چهل و سه مورد ذوب جنین، چهل و یک مورد فریز جنین، بیست و دو مورد ذوب اسپرم و بیست و پنج مورد اهداء جنین در سال گذشته برای درمان ناباروری در مرکز به انجام رسیده است.

دکتر کندایی بیان کرد: هزار و ۱۲٤ مورد سونوگرافی، یک مورد فریز تخمک، یک مورد ذوب تخمک و دو مورد رحم اجاره ای از دیگر دست آوردهای ناشی از اقدامات انجام شده در این مرکز در سال ۱٤۰۱ است.

وی اظهار کرد: در این مرکز تیم درمانی و دانشمندان مطرح شامل پزشکان متخصص زنان، فلوشیپ ناباروری، جنین شناس، متخصص اورولوژی در کنار کارشناسان مامایی، پرستاری، آزمایشگاهی و بیهوشی آماده و در حال ارائه خدمات درمان ناباروری به زوج های مراجع هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه وی به وجود بیش از ۶ هزار پرونده ثبت شده در مرکز اشاره نمود و اضافه کرد: در مدت سال گذشته،۲ هزار و ٨٨۷ مورد ویزیت زنان توسط تیم درمانی این مرکز گزارش شده است.

بهرام کندایی با اشاره به اینکه، در کلینیک درمان ناباروری بیمارستان بعثت سنندج امکان اهدای جنین برای زوج‌هایی که امکان باروری را ندارند، ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد هزینه‌های درمانی به صورت حمایتی پرداخت و متقاضیان و مراجعین فقط ۱۰ درصد را پرداخت می کنند.

وی به تشریح خدمات حمایتی مالی دانشگاه برای درمان ناباروری در این کلینیک پرداخت و یادآور شد: پرداخت حمایتی و تخفیف در هزینه‌ها را برای خدمات شامل TESE(استخراج اسپرم از بافت بیضه)  دوبار در سال، انجماد سه بار در سال، ذوب سه بار در سال، ICSIسه سیکل در سال و انتقال سه سیکل در سال ارائه شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با توضیح نحوه انجام TESE در مرکز گفت: این روش برای درمان ناباروری در مردان مبتلا به آزوسپرمی بەکار گرفته می شود که در شرایط استریل اتاق عمل، تحت بی‌حسی موضعی و گاهاً بیهوشی عمومی، بیضه بیمار با برشی یک الی دو سانتیمتری باز و با استفاده از میکروسکوپ، بافت‌هایی از بیضه که امکان وجود اسپرم در آنها باشد مورد بررسی قرار می گیرد و سپس اگر اسپرم زنده‌ای توسط جراح کلیه و مجاری ادراری یافت گردد، فریز شده و برای باروری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است این مرکز اهدایی به نام مرحوم حاج جعفر ضمیر از سال ۱۳۹۲ به بهره برداری رسیده است و یکی از پتانسیل های اصلی حوزه سلامت استان در زمینه توسعه توریسم درمانی نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا