ایجاد ۶ هزار شغل در استان کردستان با سرمایه گزاری ۸۰۰ میلیاردی تومانی

استاندار کردستان گفت: با همکاری وزارتخانه‌های تعاون و ارتباطات با ۱۵ شرکت آی.تی و آی.سی.تی و با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده‌ایم که منجر به ایجاد ۶ هزار شغل در استان می‌شود.
عبدالمحمد زاهدی در نشست هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر استان با استاندار و اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، متاسفانه در کردستان بانوان کمتر در فعالیت‌های اجتماعی شرکت می‌کنند و حضورشان در این دست برنامه‌ها کم‌رنگ است.

وی با بیان اینکه تخصیص آب در تمام دنیا منطبق با تقسیمات کشوری نیست، گفت: تقسیم‌بندی آب براساس حوضه‌های آبریزی انجام می‌شود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: حوضه آب کردستان متعلق به ۵ حوضه کشور است چرا که کل آب کشور در حوضه زاگرس و البرز قرار دارد و تولید آب نیز در این حوضه است.

زاهدی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از هر دولتی بیشتر مدافع آب کردستان بوده است، افزود: سهم آب کردستان از حوضه آب‌ها ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار بوده است که در چند ماه پیش به ۱۶ هزار ۸۱۰ هکتار افزایش یعنی ۵ برابر این رسیده است، ولی این ما را راضی نمی‌کند و باید به ۶۰ هزار هکتار برسد.

وی اضافه کرد: کسب سهم واقعی استان از منابع آبی هدف اصلی ما است و تمام توان خود را در این زمینه بکار خواهیم بست.

زاهدی خاطرنشان کرد: در بحث صنعت و کشاورزی آب باید به صورت عادلانه تقسیم شود و در این راستا باید تلاش‌های جدی انجام گیرد.

استاندار کردستان در ادامه تاکید کرد: اهل سنت باید وارد پروسه‌های مدیریتی کلان شوند و سعی ما استفاده از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌های استان کردستان است.

زاهدی یکی از معضلات اساسی جامعه در سراسر کشور را بی‌توجهی به موضوع روانشناسی در حوزه «فردی، اجتماعی و عمومی» دانست و گفت: بحث بیمه روان‌درمانی در کشور، یکی از مشکلات اساسی است که در این راستا شرکت‌های بیمه‌گذار و متولیان امر باید همکاری لازم را اتخاذ کنند.

وی ضمن اعلام حمایت خود از نخبگان دانش‌بنیان و استعدادهای درخشان استان کردستان برای فعالیت این قشر در بخش خصوصی، افزود: فعال‌کردن بخش دولتی کار اداری است و شماها استعداد خود را در زمینه‌های دیگر غیر از کار در ادارات و ارگان‌های دولتی به کار ببندید.

استاندار کردستان گفت: کشاورزی به سرعت به سمت مکانیزه می‌رود، در کردستان بستر کشاورزی و دامپروری فراهم است و بدون صنعت نمی‌توان از این دو «کشاورزی و دامپروری» بهره‌وری کافی داشت چون با هر محصول کشاورزی یک فراورده صنعتی درست می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما ظرفیت تبدیل به استان صنعتی را داریم، تصریح کرد: با توجه به منابع معدنی انبوه در استان می‌توانیم از این ظرفیت‌ها برای توسعه و اشتغال‌زایی استفاده کنیم.

زاهدی از اتمام پروژه راه‌آهن سنندج ـ همدان ـ تهران تا دو، سه سال آینده خبر داد و افزود: حدود ۵۰ درصد اعتبارات سفر رئیس جمهوری به کردستان و ۳۷ درصد اعتبارات امسال به حوزه راه اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه تولیدات دانش‌بنیان یکی از اولویت‌ها در استان کردستان است، یادآور شد: قراردادی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات با ۱۵شرکت آی.تی و آی.سی.تی و با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومان امضا کرده‌ایم که منجر به ایجاد ۶ هزار شغل در استان می‌شود.

استاندار کردستان گفت: ما در این استان ۸ هزار نفر فارغ‌التحصیل در رشته آی.تی داریم که این امر یک سرمایه‌گذاری عظیم برای استان است.

زاهدی تاکید کرد: فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی که توان کارآفرینی دارند، نباید دنبال استخدام دولتی باشند چون به دلیل استعداد و توانمندی ویژه‌ای که دارند، می‌توانند فرصت‌ها را تبدیل به اشتغال، ایده و موفقیت کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا