این‌بار، مرکز آموزش فنی‌حرفه‌ای شماره دو سقز

 

بسیاری از پروژه های عمرانی سقز به دلایل مختلف و به صورت نیمه کاره در حال پایان بردن دهه اول از عمر خود هستند. امری که اساس و فلسفه ایجاد آنها را زیر سوال می برد و فرسودگی را بر چهره نیمه کاره آنان مشهود ساخته است. این وضعیت شامل مرکز آموزش فنی حرفه ای شماره دو سقز نیز شده است، پروژه ای که جزو مصوبات سفرهای استانی دولت مهرورز بود.

 

به گزارش واکاوی، شرکت ساختمانی ژالان کردستان که مجری طرح مذکور بود در سال ۸۷ قرارداد ساخت و آماده سازی این مرکز را با اداره کل راه و شهرسازی وقت با قیمت تمام شده سه میلیارد و ۵۵ میلیون تومان با مدت زمان ۲۴ ماه منعقد کرد و اکنون پس از ده سال کار بر روی پروژه، تنها با ۵۵ درصد پیشرفت، از اتمام پیمان خود با راه و شهرسازی می گوید.

 

عثمان نیک‌نفس مدیر شرکت ژالان کردستان در گفتگو با واکاوی ضمن اشاره به این موضوع گفت: این پروژه جزو مصوبات سفر استانی هیات دولت نهم به کردستان بود و از تیر ۸۷ که ساخت پروژه به ما واگذار شد تا کنون تنها ۵۵ درصد پیشرفت در کار حاصل شده است که شامل سفت کاری، سنگ کاری بدنه و کف ساختمان می‌شود و در این میان تأسیسات برقی و مکانیکی، نازک کاری و … باقی مانده است.

 

نیک نفس افزود: نادر فخری فرماندار اسبق سقز از آنجا که سابقه حضور در سازمان فنی و حرفه ای را داشت نقش ویژه ای در اجرایی شدن این پروژه داشت و بعد از آن نیز با ورود به فرمانداری این امید وجود داشت که ایشان با جدیت بیشتری به این پروژه ورود کنند، اما آنچنان که لازم بود در زمان ایشان وحتی بعد از وی نیز از پروژه حمایت نشد و از کل مبلغ قرارداد که سه میلیارد و ۵۵ میلیون تومان بود حدود دو میلیارد تومان جذب شد و این میزان در طول ده سال به صورت قطره چکانی تعلق می گرفت که در نهایت، کمبود اعتبار پروژه را به تعطیلی کشاند و از اواخر ۹۶ خاتمه پیمان داده شد.

 

مدیر شرکت ژالان کردستان در پایان گفت: اگر همتی برای اتمام پروژه وجود داشته باشد شرکت ساختمانی ژالان کردستان حاضر است با در نظر گرفتن جوانب امر پروژه را به اتمام برساند اما باید در نظر داشت که در وضعیت کنونی و با توجه به تورمی که در بازار و خصوصا در حوزه مصالح ساختمانی وجود دارد اتمام آن رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بودجه لازم خواهد داشت.

 

بر اساس اطلاعات موجود این ساختمان با اینکه محصور شده اما چون قسمتی از این دیوار به صورت نرده گذاری اجرا شده، معتادین توانسته‌اند با برش قسمتی از ورق‌های گالوانیزه به داخل ساختمان نفوذ کنند که موجب نگرانی و سلب آسایش ساکنان شهرک شهرداری شده و با اینکه این امر به دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز گزارش شده است و وی این موضوع را به مسئولین شهرستانی اطلاع داده است اما اقدامی در برابر آن نشده است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا