این قاچاق است یا کولبری؟!

خلا نبود گمرکی توانمند با اختیارات کافی هنوز پابرجاست. در حالی که باید دولت همه کاره ی گمرک باشد ،حداقل ۳ نهاد هنوز که هنوز است برای تصاحب این ارگان .مهم و درآمد زا در تلاش هستند. بعضا قانون را دور میزنند و شاید هم بی ملاحظگی می کنند و قانون را زیر پا می گذارند و به تبع آن فرد یا افرادی  یک شبه میلیاردر می شوند.
همزمان در مناطق مرزی کردستان کولبری؛ که مسئولین ارشد نظام آن را سوای قاچاق می دانند هر روز با تهدیدی جدی مواجه می شوند.
در همین حال دیروز و در گمرک بندر عباس ۶۷ کانتینر لاستیک قاچاق کشف شد
به گزارش واکاوی فرمانده انتظامی هرمزگان  از فروپاشی باند بزرگ قاچاق سازمان‌یافته به کشور در بندرعباس خبر داد

سردار عزیزالله ملکی دیروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان موفق شد در تازه‌ترین عملیات خود یک باند سازمان‌یافته قاچاق کالا به کشور را شناسایی و منهدم کرده و از آن ۶۷ کانتینر لاستیک قاچاق را کشف و ۳۶ کانتینر آن را را توقیف کند.

وی افزود: قاچاقچیان در این پرونده با دست‌کاری و جعل اسناد گمرکی قصد داشتند تا محموله بزرگ لاستیک را با عنوان جعلی واردات کائوچو با تعرفه ۵ درصد وارد کشور کنند در حالی که تعرفه واردات لاستیک در کشورمان ۲۰ درصد است.

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶ کانتینر از این محموله ۶۷ کانتینری کشف و ضبط شده است، عنوان کرد: پیگیری برای کشف سایر کانتینرهای این محموله نیز که وارد کشور شده‌اند، ادامه دارد.

سردار ملکی گفت: در ارتباط با این پرونده ۵ متهم شناسایی و فرد اصلی آن که جاعل اسناد گمرکی بوده، دستگیر شده است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در استان هرمزگان با اقتدار در برخورد با باندهای قاچاق کالا ایستاده است و شاهد همکاری بسیار خوبی از مدیریت جدید گمرک هستیم که باید از این همکاری و همراهی قدردانی کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا