با توجه به جایگاه شهرستان سقز در استان، بایستی جهش قابل توجهی در این شهرستان صورت گیرد

به گزارش واکاوی، استاندار کردستان در جلسه شورای اداری شهرستان سقز و  تقدیر از کارمندان نمونه این شهرستان با اشاره به اهمیت شهرستان سقز در استان و منطقه گفت: با توجه به جایگاه شهرستان سقز در استان، بایستی جهش قابل توجهی در این شهرستان صورت گیرد. وی به پروژه فرودگاه اشاره کرد و افزود: فرودگاه در توسعه منطقه تأثیرگذار خواهد بود و در این زمینه کارهای اساسی صورت گرفته است.
بهمن مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به ظرفیت‌های مختلف سقز عنوان کرد: در حوزه‌هایی از جمله کشاورزی، بحث سرمایه‌گذاری باید به جد توسط مدیران پیگیری شود. همچنین وضعیت در زمینه ی تخصیص آب در بخش کشاورزی که توسط وزیر نیرو در دو هفته‌ی آینده مشخص خواهد شد و لازم است به سقز توجه ویژه شود.

مرادنیا افزود: بازگشایی مرز سیف اتفاق خواهد افتاد، اما باید وابستگی به مرزها را به کمترین میزان برسانیم و در این زمینه سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران مناسب‌ترین راه است که با توجه به منطقه ویژه اقتصادی بانه موقعیت مناسبی را برای امر سرمایه‌گذاری فراهم خواهد شد.

مقام عالی دولت در استان به مشکلات شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: عدم برخورداری شهر سقز از یک مجتمع فرهنگی در خور شأن با جمعیت قابل ملاحظه‌ای که دارد جای تعجب است و قدم گذاری در این راه توسط شورا و شهرداری یک مطالبه است.

‍‍  بهمن مرادنیا همچنین در نشست بعد از ظهر خود با اصحاب رسانه گفت: دغدغه‌ی اصحاب رسانه دغدغه‌ی مردم است پس مدیران بایستی جایگاه این افراد را ارج نهند.
وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران به موارد زیر اشاره کرد:

– حل مشکل پزشکی قانونی شهرستان در دستور کار مسئولین شهرستان قرار گیرد و اقدام در این باره باید در اسرع وقت به سرانجام برسد.
– ۲۳ هزار خانوار و در مجموع ۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر نفر از مزایای کارت‌های مرزنشینی بهره‌مند شده‌اند، همچنین ۱۸هزار خانواراز مزایای فروش سوخت بهره برده‌اند.
– امورات مربوط به منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی بانه که مزایای خاصی را شامل حال سقز خواهد کرد در کمیسیون‌های مربوطه‌ی مجلس به اتمام رسیده و منتظریم به صحن علنی مجلس بیاید. اما تا این مهم به سرانجام نرسد مناطق اقتصادی سقز و بیجار ثمره‌ای نخواهد داشت.
– فرودگاه سقز برای مسئولین نیز دغدغه است و امورات از جمله تملک زمین‌ها، صدور سند برای ۱۷۸ هکتار زمین و نیز مناقصات مربوط به احداث ترمینال و باند فرودگاه به زودی انجام خواهد گرفت.
– ممانعت از قاچاق کالا در شورای تأمین شهرستان به جد پیگیری شود.
– بروکراسی اضافی از سوی ادارات حذف شود و مواردی که بیهوده به استان ارجاع می‌شود و مردم را دچار زحمات مضاعف می‌کند توسط فرماندار به استانداری ابلاغ تا با آن برخورد شود.
– فرماندار در انتخاب مدیران آزاد است، ولی در قبال عملکرد آنان مسئول است.

لازم به ذکر است از آنجا که این نشست، اولین نشست خبری استاندار کردستان با اصحاب رسانه شهرستان طی سال‌های متمادی بود مورد استقبال خبرنگاران قرار گرفت که طی آن دغدغه‌ها و مشکلات شهرستان سقز از جمله تسریع در پروژه‌های حیاتی (فرودگاه و راه‌های ارتباطی)، استفاده از ظرفیت‌های ویژه‌ی شهرستان (مرز، سد چراغ‌ویس و …)، رفع موانع تولید، تسریع در پرداخت وام در زمینه‌های مختلف، توجه به امورات و اماکن فرهنگی، توجه به روابط عمومی، تأسیس دفتر صدا و سیما و… مطرح شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا