با حضور مقامات محلی دو طرف صورت گرفت:

مرز سیرانبند بانه رسمی شد

امروز “بهمن مرادنیا” استاندار کردستان با سرلشکر “چەتۆ ساڵح سەعید” معاون وزیر امور خارجه اقلیم کردستان عراق و “زانا ڕەحمان ڕەحیم” فرماندار شهر پنجوین اقلیم کردستان از مرز سیرانبندد بانه بازدید کردند و قرار است در نشستی دو جانبه مقدمات بازگشایی و هماهنگی در خصوص چگونگی فعالیت دستگاه‌ها در مرز سیرانبند بانە را بررسی کنند.

به گفته فرماندار بانه، این مرز از این پس رسمی است و واردات و صادرات کالا در آن انجام می‌شود و به محض مطلوب شدن شرایط کرونا، تردد مسافر نیز انجام خواهد شد.

این یک اتفاق مهم برای شهرستان بانه و حتی سقز محسوب می‌شود. با رسمی شدن این مرز ترددها از سقز به سمت بانه بیشتر می‌شود، مسیر سقز بانه یکی از نقاط حادثه‌خیز منطقه است ولی در این سالها پروژه چهاربانده کردن این مسیر نه تنها به کندی پیش رفته، بلکه نزدیک است به سرنوشت مسیر سقز بوکان گرفتار شود. بنابراین دسترسی‌های لازم از جمله جاده مناسب و حتی فرودگاه سقز می‌تواند تکمیل کننده این پروژه باشد و مسئولان باید به آن اهتمام جدی داشته باشند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. ۳ روز پس از اعلام این خبر در سایت فارس نیوز کردستان آمده بود “مرز سیرانبند بانه در انتظار رسمی شدن” گویا بدلیل کارشکنی مقامات اقلیم …!.
    اصلاً مگر عراق دولت مرکزی ندارد که طرف ایرانی با آن مذاکره کند، نکند اوضاع بغداد هم از اقلیم خرابتره …!.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا