بارش سنگین برف در سقز

سقز-واکاوی- از دقایقی قبل بارش برف در سقز شروع شده و مطابق معمول هم شهروندان و هم مسئولان غافلگیر شده‌اند.

در این بین اما دیدن صحنه‌های زیبا از داخل شهر در کنار وضعیتی که در هنگام برف بوجود آمده خالی از لطف نیست. با واکاوی همراه باشید تا از آخرین وضعیت شهر در این ساعات برفی با خبر شوید:

بررسی‌های میدانی از داخل شهر سقز حاکی از وقوع چندین فقره تصادف و زمین‌گیر شدن چندین خودرو در جای جای شهر است. بنابر این توصیه می‌شود شهروندان حتی‌الامکان از تردد خودداری و اگر با خودروهایشان در داخل شهر هستند در مکانی مناسب توقف نمایند.

۱۷:۳۰

اطلاعیه تعطیلی مدارس شهرستان سقز و منطقه زیویه در روز دوشنبه 

آموزش و پرورش شهرستان سقز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به بارش برف و پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر برودت هوا، یخبندان و لغزندگی معابر، با هماهنگی‌های به عمل آمده مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سقز و آموزش و پرورش منطقه زیویه و موافقت فرمانداری ویژه‌ی شهرستان، کلیه مدارس سه مقطع تحصیلی شهر و روستا و مراکز پیش دبستانی شهرستان سقز و منطقه زیویه، فردا دوشنبه ۲۷ دی‌ماه ۱۴۰۰ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل می باشد. لازم به ذکر است که مدارسی که امتحانات نهایی دارند، شامل تعطیلی نمی‌باشند و این امتحانات مطابق برنامه برگزار خواهد شد.ددر ادامه این اطلاعیه آمده: آموزش دانش آموزان در بستر شبکه آموزشی دانش آموزان «شاد» تداوم خواهد داشت.

۱۷:۴۵

غافلگیری شهرداری و گرفتاری شهروندان

بارش نسبتا سنگین برف در چند ساعت، باز هم نشان داد که شهرداری سقز طبق معمول آمادگی لازم را برای چنین مواقعی ندارد و شهروندان نیز صبوری لازم را در مواقع بحرانی ندارند. همچنین عدم پیشبینی کولاک در داخل شهر از سوی هواشناسی نیز قابل توجه است.

۲۱:۱۰

آخرین اخبار از وضعیت سقز در گفتگو با مسئولان

شهردار سقز در گفتگو با #واکاوی ضمن قدردانی از همکاری شهروندان و رعایت حال نیروهای شهرداری گفت: تمام امکانات این نهاد از دقایق اولیه شروع بارش در حال خدمات‌رسانی هستند و در این راستا از امکانات ارتش و سپاه نیز بهره برده‌ایم و از فردا نیز بخش خصوصی به ما می‌پیوندد. گویلی افزود: اولویت با خیابان‌های اصلی است و به مرور به خیابان‌های فرعی نیز ورود می‌کنیم.

علی محمدیان معاون عمرانی فرماندار: امکانات لازم برای پذیرایی از مسافرانی که احتمالا در جاده‌ها گرفتار شوند آماده است. محمدیان گفت: در داخل شهر نیز وضعیت تحت مدیریت است برفروبی مسیرها با اولویت انجام می‌شود.

همچنین رییس پلیس راه کردستان نیز گفته است بر اثر بارش برف و کولاک شدید، مسیر‌های ارتباطی سقز-بانه، سقز-بوکان، سقز-مریوان مسدود است.

مطابق پیش‌بینی‌ها، احتمالا بارش برف تا اواخر وقت فردا ادامه داشته باشد، بنابراین خدمات رسانی مناسب و به موقع وظیفه شهرداری و سایر نهادهای خدمت‌رسان است و انتظار می‌رود وضعیت به نحو مناسب خصوصا در مناطق حاشیه مدیریت شود.

۲۱:۴۰

تردد در ۵ محور اصلی کردستان مسدود شد/محورهای سقز بوکان – سقز بانه و سقز مریوان مسدود شد

رئیس پلیس راه کردستان: بر اثر بارش شدید برف و کولاک ۵ محور اصل ارتباطی استان مسدود و تردد در آنها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سرهنگ عیسی گوهری: مسیر‌های ارتباطی بانه- سقز، سقز- بوکان، سقز- مریوان، سروآباد- اورامات و سروآباد به کامیاران کاملا مسدود است و از رفت و آمد خودرو جلوگیری می‌شود.

۲۳:۱۵

ادارات سقز فردا با ۲ ساعت تاخیر شروع به کار می کنند

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان سقز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بارش سنگین برف و پیش بینی هواشناسی مبنی بر برودت هوا، یخبندان و لغزندگی معابر، ادارات و بانک های شهرستان سقز، فردا دوشنبه ۲۷ دی ماه با ۲ ساعت تاخیر یعنی ۹/۳۰ شروع به فعالیت خواهند نمود.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا