برگزاری نمایشگاه طراحی لباس و نقاشی مدرن

از صبح روز پنج‌شنبه نمایشگاهی تحت عنوان “طراحی لباس و نقاشی مدرن” در موسسه فنی و آموزشی امیرکبیر در حال برگزاری است.

بانی این نمایشگاه آزاده صالحیان از طراحان لباس ساکن سقز است. وی که سال گذشته اولین نمایشگاه انفرادی خود را در نگارخانه‌ی ارشاد برپا کرده بود این بار و به شیوه‌ای دیگر به همراه هنرجویان خود این نمایشگاه را دایر کرده است.

صالحیان در خصوص هدف از برپایی این نمایشگاه به واکاوی گفت” این نمایشگاه به کمک آموزشگاه امیرکبیر در طراحی لباس، دوخت و همچنین نقاشی برای هنرجویانی که ۵ الی ۶ ماه آموزش دیده‌اند برگزار شده است و هدف از برپایی آن این بوده که ما بتوانیم هنرجویان را کم‌کم با بازار کار آشنا کنیم و در ادامه با ایجاد یک کارگاه تولیدی به اشتغال‌زایی برسیم و کارآفرینی کنیم”.

در کنار نمایشگاه طراحی لباس، آثار روژین حسینی از هنرمندان جوان حوزه‌ی نقاشی نیز به نمایش گذاشته شده است. حسینی که دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی نقاشی است، بیش از ۱۰ سال است که زیر نظر اساتیدی همچون ناصر فیض‌اله‌بیگی، صادق عرفانی و مسعود کریمی فعالیت دارد، در خصوص سبک به کار رفته در آثارش به واکاوی گفت: ”سبک به‌کار رفته در کارهایم مدرن است و بیشتر سبک مدرن دوست دارم و با خانم صالحیان نیز می‌خواهیم کاری جمعی و تیمی را شروع کنیم و در آینده همراه وی نقاشی روی پارچه را کار کنیم و در نهایت در این مجموعه با آموزش به هنرجویان نوعی کارآفرینی ایجاد کنیم”.

این نمایشگاه به مدت ۳ روز تا تاریخ ۱۱ اسفند ماه در دو نوبت صبح و عصر در آموزشگاه امیرکبیر واقع در خیابان امام، نبش کوچه خیام پذیرای علاقمندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا