بزرگترین پارک آبی غرب کشور در دیواندره افتتاح شد

مجتمع تفریحی، گردشگری، اقامتی و پارک آبی سپهر تابناک دیواندره به عنوان بزرگترین پارک آبی غرب کشور با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان در مورد این پروژه گفت: این مجتمع دارای بخش‌های مختلف و متنوعی از جمله مجموعه مدرن پارک آبی، استخر، رستوران، شهربازی، سالن چند منظوره، جایگاه پمپ بنزین، هتل، پارکینگ و فضای سبز بوده که در غرب کشور کم نظیر است.

گویلیان افزود: این مجتمع در ۱۹ هزار و ۲۴۳ مترمربع زیربنا و با بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات و سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است که برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

وزیر میراث فرهنگی در این سفر همچنین فاز نخست کاخ موزه‌ی خسروآباد سنندج (موزه فرهنگ و مفاخر ایران زمین) را افتتاح کرد. علی‌اصغر مونسان به همراه مرادنیا استاندار کردستان با استاد هادی ضیاالدینی نقاش و‌ مجسمه‌ساز نامدار کردستانی در محل کارگاه وی در محوطه عمارت تاریخی خسروآباد سنندج دیدار کردند.

از راست به چپ: مونسان (وزیر میراث فرهنگی)، مرادنیا (استاندار کردستان)، استاد هادی ضیاءالدینی( نقاش و مجسمه‌ساز برجسته کورد)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا