بله جر در چه وضعیتی است؟

با وجود بارش ها و علی رغم تأکید مسئولان مربوطه برای تخلیه روستای بله جر کماکان حداقل ۶ خانوار حاضر به تخلیه خانه های خود نشده اند.

به گزارش واکاوی علی رغم کمبود بارش در پاییز و زمستان امسال، اما بلأخره قسمت عمده ای از روستای بله جر را آب گرفت و به همین مناسبت روز گذشته عباس جاوید رییس امور آب شهرستان سقز با اشاره به پیش بینی های هواشناسی و احتمال بارش قابل توجه باران در هفته جاری، از قطعیت غرق شدن کامل این روستا خبر داد و از ساکنان باقیمانده در بله جر قدیم درخواست کرد در اسرع وقت به سایت جدید روستا نقل مکان کنند.

همزمان از روستای قدیمی بله جر خبر می رسد که چند خانوار علی رغم بالا آمدن آب سد و نزدیک شدن آب به منازلشان حاضر به تخلیه خانه های قدیمی نیستند که با توجه به تداوم بارندگی ها می طلبد مسئولین شهرستانی و ستاد بحران در اسرع وقت نسبت به رفع این خطر اقدام کنند.

در همین ارتباط عباس جاوید رییس امور آب شهرستان در گفتگو با واکاوی اظهار داشت خسارات و هزینه های تمامی اهالی بله جر در سایت قدیمی پرداخت شده و هم اکنون در حساب اداره ثبت اسناد است، ولی چون این افراد نسبت به قیمت کارشناسی اعتراض دارند حاضر به دریافت پول خود نیستند و در نتیجه منازل قدیمی را تخلیه نکرده اند. وی در پایان افزود: تلاش تمام مسئولین بر این است این قضیه را امروز به نتیجه رسانده و از هرگونه اتفاقی جلوگیری کنند.

به همین مناسبت نشست اضطراری ستاد بحران سقز تشکیل شد که طی آن و به دستور دادستان مقرر گردید روستای بله جر قدیم به دلیل آبگرفتگی قطعی، تخلیه شود و خانوارهای باقیمانده در بله جر قدیم در سایت جدید به صورت موقت اسکان داده میشوند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا