به مناسبت روز جهانی معلولین؛ نمایشگاه نقاشی “آهسته گامان کازیوه” در گالری مانا آغاز به کارکرد

نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی جمعی از هنرآموزان آموزشگاه معلولین کازیوه سقز با همکاری حوزه هنری استان کردستان و اداره بهزیستی شهرستان سقز از ۱۱ تا ۱۸ آذر در محل گالری مانا پردیس سینمایی مهر سقز آماده بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

در این نمایشگاه ۸۰ اثر نقاشی از ۱۵ هنرآموز با معلولیت ذهنی و آثار چرم دوزی و نمددوزی ۱۰ هنرآموز دیگر آموزشگاه کازیوه سقز به مناسبت روز جهانی معلولین و به منظور به تصویر در آوردن توانمندی‌های خاص افرادی با معلولیت ذهنی به نمایش گذاشته شده است.

“سنور امام جمعه سقزی” مدیر آموزشگاه کازیوه در گفتگویی اظهار داشت: این آموزشگاه از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را زیر نظر اداره بهزیستی شهرستان سقز آغاز کرد و هم اکنون تعداد ۴۰ نفر به عنوان معلول ذهنی در این آموزشگاه زیر نظر خانم‌ها “فرزانه عسگری”، “بیان مصطفایی” و ” شلیر قدیمی” به فراگیری رشته‌های مختلف هنری مشغول هستند.

وی ادامه داد: این آثار حاصل دو سال فعالیت ۲۵ نفر از هنر آموزان این آموزشگاه است که در دوران کرونا به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه معلولیت نمی‌توان عاملی بازدارنده برای شکوفایی خلاقیت‌ها باشد گفت: در صورت فراهم نمودن شرایط لازم شاهد خلق آثار ارزشمندی از این عزیزان خواهیم بود.

سقزی با قدردانی از فراهم شدن شرایط برگزاری این نمایشگاه گفت: برگزاری این گونه برنامه‌ها در طول سال برای معلولین و فراهم شدن شرایط و امکانات لازم حضور افراد معلول در برنامه‌های جمعی می‌تواند در تشویق این افراد و کم کردن مشکلات روحی و روانی آنان بسیار مؤثر باشد.

وی در پایان اشتغالزایی و مناسب‌سازی معابر سطح شهر و فراهم سازی سایر خدمات رفاهی برای معلولین را از مهمترین خواسته های جامعه معلولین عنوان کرد و افزود: معلولین نیازمند ترحم نیستند بلکه آن چیزی که برای آنان اهمیت دارد فراهم سازی بسترهای لازم فعالیت در جامعه است.

این نمایشگاه از ۱۱ تا ۱۸ آذر ماه ۱۴۰۰ هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۵ تا ۱۸ در گالری مانا پردیس سینمایی مهر سقز آماده بازدید علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا