ادعای بحث‌برانگیز نماینده سقز و بانه

بیگلری: کرونا در سقز ۵۱ قربانی گرفته و ۴۰ تا ۵۰ نفر از پرسنل بیمارستان سقز درگیر کرونا هستند

محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفته است: “کرونا در سقز ۵۱ قربانی گرفته و ۴۰ تا ۵۰ نفر از پرسنل بیمارستان سقز درگیر این بیماری هستند”. ادعایی که در نوع خود بحث‌برانگیز است و بر خلاف اطلاعات و آماری است که دانشگاه علوم پزشکی در این ۵۰ روز ارائه داده است و همین موجب واکنش مقامات علوم‌پزشکی کردستان و رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز شده است.

در همین ارتباط دکتر قصری معاونت درمان دانشگاه علوم‌‌پزشکی کردستان در گفتگو با واکاوی در اظهار نظری متفاوت گفت: تعداد مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا بر اساس پروتکل سازمان بهداشت جهانی و پروتکل کشوری ستاد مقابله با کرونا تنها بر حسب مثبت شدن آزمایش pcr افراد فوت شده اعلام می‌شود و بر این اساس در استان ۸۲ مورد و در سقز تاکنون ۲۷ مورد فوتی به دلیل کرونا داشته‌ایم‌.

وی در ادامه تاکید کرد: احتمال دارد شخصی علایم کرونا داشته باشد و حتی شواهد انجام سی‌تی‌اسکن هم به نفع این بیماری باشد اما در تست pcr جواب ابتلا به کرونای بیمار منفی باشد.

همچنین انور بهرامی رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز به واکاوی گفت: بیش از ۵۰ روز است که پرسنل بیمارستان سقز با کرونا درگیر هستند و چون در ارتباط با بیمار و در معرض این بیماری هستند طبیعی است که تعدادی از آنها مبتلا شوند، اما غیر از مرحوم یاراحمدی، هیچکدام وضعیت‌شان به گونه‌ای نبوده که لزومی به بستری داشته‌باشند که اگر بود حتما اقدامات لازم انجام می‌شد.

بهرامی افزود: همکاران ما که متاسفانه مبتلا شده‌اند به لحاظ مرخصی و به لحاظ دارو و تجهیزات موردنیاز کمبودی ندارند و در شرایط مطلوب به سر می‌برند.

روسا و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی کردستان همیشه رابطه‌ی نزدیکی با بیگلری داشته‌اند و مورد حمایت وی بوده‌اند و در آخرین مورد دکتر بیدارپور طی نامه‌ای تایید کرده بود که اخیرا اخذ بودجه‌ی سه میلیارد تومانی برای علوم‌پزشکی کردستان با تلاش‌های بیگلری بوده است.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. چرا تا به امروز خبری از خرده فرمایشات نماینده جناب بیگلری نبود که در این روزها که وضعیت روبه ثبات است عرض اندام میفرمایند شمایی که هنوز در مسند قدرت هستی چرا نگاهی به نمایندگان شهرهای اطراف مانند بوکان و مهاباد و … نمی اندازید شاید چیزی یا تجربه ای برای آتی یاد گرفتی هم اکنون مثل کبک سرتان را زیر برف برده و هیچ چیزی نمی بینید !چرا ؟ میدونید جناب بیگلری شما به پاس تلافی که رای نیاوردن در این بحران شهر و دیارتان و همچنین همشهریان تان را با این دشمن تنها گذاشتید حالا هم نمی خواهیم کاسه داغتر از آش باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا