تبادل دانشجو بین دانشگاه کردستان و دانشگاه‌های اروپا

تبادل دانشجو بین دانشگاه کردستان و دانشگاه‌های اروپایی برنامه‌ای بوده که در سه سال اخیر ادامه داشته و در این مدت بیش از ۴۰ دانشجو در قالب برنامه تبادل دانشجو و تحت حمایت مالی برنامه اروپایی اراسموس پلاس و فاند ملی کشورها به دانشگاه‌های اروپایی اعزام شده‌اند.

به گزارش واکاوی و به نقل از وبسایت دانشگاه کردستان، پیرو فراخوان اعزام سری چهارم دانشجویان دانشگاه کردستان در مهر ۱۳۹۹ مبنی بر اعزام دانشجویان به دانشگاه اف اچ یوانیوم کشور اتریش و بعد از بررسی درخواست‌­های ثبت شده، برگزاری آزمون کتبی و برگزاری مصاحبه تخصصی به زبان انگلیسی، ۱۰ نفر از دانشجویانی که بالا­ترین امتیاز را کسب کردند به دانشگاه اتریشی معرفی شدند. در نهایت پس از ارزیابی نهایی توسط دانشگاه اف اچ یوانیوم ۴ نفر از دانشجویان برای ترم سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) و ۲ نفر از دانشجویان برای ترم فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۴۰۰) انتخاب شدند. طول مدت این دوره­‌ها ۶ ماه و مبلغ این گرنت تحصیلی برای هر دانشجو ماهیانه مبلغ ۱۰۵۰ یورو برای گرنت ارنست ماخ و ۸۵۰ یورو برای گرنت ارسموس، به علاوه پرداخت هزینه‌های رفت و برگشت است.

به این ترتیب؛ خانم­ ندا رحمانی(دانشجوی کارشناسی مدیریت گردشگری) و آقای دانیال طالب­پور(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری) برای استفاده از بورسیه ارنست ماخ و خانم­‌ها سما زندی(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری)، سارینا چناره(دانشجوی کارشناسی مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی) برای استفاده از بورسیه اراسموس به دانشگاه اتریشی اعزام شدند.

همچنین آقای بارزان سعید پور (دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی) و افسون ضیائی‌فر (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته MBA) در ترم آتی به این دانشگاه اعزام خواهند شد.

از ابتدای راه‌اندازی این برنامه در سال ۱۳۹۷، این دانشگاه توانسته است ۴۱ دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در حوزه‌های مختلف به دانشگاه‌های اروپایی اعزام نماید. از این تعداد، ۲۳ نفر به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش، ۷ نفر به دانشگاه ICD فرانسه و ۱۱ نفر به دانشگاه خاین اسپانیا اعزام شده اند. همچنین در قالب همین برنامه و تحت حمایت مالی DAAD، سه دانشجوی دیگر این دانشگاه برای گذراندن یک دوره تحصیلی بزودی به دانشگاه کلن آلمان اعزام خواهند شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا