تخفیف ۴۰ درصدی عوارض شهرداری رو هوا

شورای شهر و شهرداری سقز در حالی تخفیف ۴۰ درصدی عوارض را در بوق و کرنا کرده بودند که خبرها حاکی است در چند روز اخیر این نهاد از دریافت عوارض خودداری کرده است. این در حالی است که شهروندان پرداخت عوارض در طول سال را به امید اعمال تخفیف، به این ده روز موکول می‌کنند.

واکاوی موضوع را از شهردار و رئیس شورای شهر جویا شد که شهردار سقز گفت: بخشی از مشکل، نرم افزاری و مربوط به نحوه محاسبه عوارض است که به محض اصلاح سیستم، موضوع اطلاع‌رسانی خواهد شد. میرحسامی افزود: بخش دیگری از این موضوع نیز در مورد میزان تخفیفی است که قرار است اعمال شود و احتمالا تغییراتی در آن ایجاد شود.

رئیس شورای شهر نیز در گفتگو با واکاوی با اینکه بر اعمال تخفیف تأکید کرد اما نتیجه‌ی نهایی در این مورد را به سفر خود به سنندج و اوایل هفته آینده منوط و موکول کرد.

در این باره محمدیان معاون عمرانی فرماندار هم گفت: تخفیف ۴۰ درصدی عوارض در لایحه درآمدی شهرداری پیش‎بینی شده، شورا آن را مصوب و کمیته تطبیق نیز تأیید کرده است اما ظاهرا دفتر امور شهری نسبت به میزان این تخفیفات ایراداتی گرفته و باید بیشتر بررسی گردد.

با این وجود و علیرغم طی روند قانونی موضوع و اینکه تخفیفِ تا ۴۰ درصد در ماده ۲۷ تخفیفات پیش‌بینی شده، امامشخص نیست که چرا اعمال تخفیفات مختل شد؟ آیا مشکل از سیستم و شرکت پشتیبانی کننده است یا مراجع شهرستانی و استانی بر سر میزان درصد تخفیف اختلاف‌نظر دارند و یا اختلافات مربوطه به داخل شورا بر می‌گردد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا