در سال ۹۹ و از محل مالیات بر ارزش افزوده؛

۱۲۲ میلیارد ریال به شهرداری سقز تزریق شد

قضیه مالیات و شفاف‌سازی در هزینه کرد آن همواره یکی از خواسته‌های شهروندان بوده است، به طور حتم اطلاع مؤدیان مالیاتی از محل هزینه‌کرد و دیدن آثار و نتایج مالیات پرداختی در عمران و آبادانی شهر، می‌تواند مشوقی برای پرداخت منظم مالیات باشد. اکنون خبر می‌رسد که در سال گذشته بیش از یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان به ایرنا گفت: طی سال گذشته بیش از یک هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شد.

حسن سجودی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به‌ منظور آبادانی، توسعه و عمران شهرها و روستاها انجام می شود، اظهار داشت: این مهم موجب تحقق عدالت اجتماعی، توسعه اقتصادی و همچنین فرهنگ سازی مالیاتی می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌های مرکزی سنندج با ۳۰۵ میلیارد ریال، سقز ۱۲۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال، مریوان ۱۰۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و
شهرداری بانه هم با ۸۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال بیشترین مبلغ را از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده دریافت کردند.

مدیرکل امور مالیاتی کردستان افزود: سال گذشته به شهرداری‌های قروه ۵۸ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال، کامیاران ۴۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال، بیجار ۴۰ میلیارد ریال، دهگلان ۲۰ میلیارد ریال،دیواندره ۲۵ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال و به شهرداری سروآباد هم چهار میلیارد ریال از این محل پرداخت شده است.

سجودی یادآور شد: بیش از ۳۶۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال هم به حساب سایر نقاط شامل شهرهای کوچک، روستاهای فاقد دهیاری و روستاهای دارای دهیاری در استان واریز شده است.

نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده ۹ درصد است که مطابق قانون شامل ۶ درصد مالیات و سه درصد عوارض ارزش‌افزوده است که هر ماه این عوارض وصول شده به طور مستقیم به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا