تشکیل پرونده برای ۱۲ مدیر دستگاه اجرایی کردستان در زمینه ترک فعل

مدتی است در استان کردستان از تشکیل پرونده برای چند مدیر سخن گفته می‌شود و اکنون رئیس دادگستری کردستان توضیحات مهمی راجع به این مبحث ارائه داده است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایسنا، رئیس کل دادگستری استان کردستان ضمن هشدار در خصوص ترک فعل مدیران دستگاه های اجرایی استان کردستان در حوزه های مختلف گفت: تاکنون برای ۱۲ مدیر دستگاه های اجرایی استان کردستان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی استان تشکیل شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران، تصریح کرد: پس از صدور این بخشنامه، مراتب به کلیه حوزه های قضایی استان ابلاغ و تاکیدات لازم بر اجرای جدی این بخشنامه در استان صورت گرفت که نتیجه آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بوده است.

وی افزود: طی یکسال گذشته با پیگیری های انجام شده و با اهتمام دادستان های تمامی حوزه های قضایی به ویژه تلاش های مجدانه دادستان مرکز استان حداقل در ۲۰ حوزه مهم اعم از حقوق عامه، اراضی ملی و منابع طبیعی، اوقاف، اختلالات ایجاد شده در بازار، خدمات عمومی و شهری و … ورود شد و تذکرات و دستورات لازم صادر شد.

وی تاکید کرد: تاکنون برای ۱۲ مدیر دستگاه های اجرایی استان کردستان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی استان تشکیل شده است و هم اکنون در حال رسیدگی و صدور رای می باشد .

رئیس کل دادگستری استان کردستان عنوان کرد: نگاه دستگاه قضایی استان در مرحله اول ، نگاه پیشگیرانه و با هدف جلوگیری از وقوع تخلفات شامل ارشاد و تذکر به مدیران است ولکن چنانچه شاهد تضییع حقوق عمومی در حوزه های مختلف و به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط مدیران سازمان‌ها و ادارات باشیم بدیهی است که بر اساس قانون قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان ساخت : بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی، علما و بزرگان و نخبگان جامعه و اصحاب رسانه‌ را با هدف مقابله با مفسدین و متخلفین دنبال می‌کنیم و قطعا در برخورد با مدیران و کارکنان متخلف دستگاههای دولتی ، عمومی و خصوصی اغماض نخواهیم کرد .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا