تغییر در تعرفە مشترکان برق در بخش کشاورزی

در پی تغییر تعرفه مشترکان بخش کشاورزی به تجاری، این بخش از مشترکان شاهد قبض‌ها نجومی نسبت به دوره‌های قبل هستند و همین موضوع موجب گلایه‌مندی آنها از شبکه توزیع برق شده است.

در این ارتباط رئیس اداره برق شهرستان سقز با اشاره به اینکه این موضوع تنها مختص سقز نیست و در سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور نیز اجرا می‌شود گفت: تعرفه‌ی مصرف کشاورزی یارانه‌ی قابل توجهی دارد  و در ایامی که کار کشاورزی در حال انجام است مصرف با تعرفه معمولی (کشاورزی) محاسبه می‌شود و این در راستای حمایت از کشاورزان است، اما در غیر این ایام که از اول آذر تا آخر فروردین را شامل می‌شود تعرفه بصورت تجاری محاسبه می‌شود.

ابراهیمی افزود: از ابتدای آذر هر سال، شرکت توانیر یک درصد از دیماند (میزان تقاضا) را با تعرفه کشاورزی و مابقی مصرف را به صورت تجاری محاسبه می‌کند و اگر فردی احساس می‌کند در این ایام (آذر تا فروردین) مصرف برق خواهد داشت می‌تواند تقاضای سهمیه‌ای دیگر با عنوان غیر کشاورزی ارائه دهد تا برق مصرفی با تعرفه تجاری محاسبه نشود.

با این وجود صاحبان بخش کشاورزی می‌پرسند: ادارە برق چگونە این تبصرە را بە مشترکینی تعمیم دادە کە مصرفشان نسبت بە دورە قبل(مهر و آبان) کاهش چشمگیر داشتە است؟ و چرا باید تمام مشترکین کشاورزی در منطقەای محروم و کم برخوردار مانند روستاهای سقز، مشمول چنین تبصرە‌ای شوند؟ و در این بین نماینده و سایر مسئولان چرا خواستار بازنگری در این موضوع نیستند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا