بهزاد رحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

تغییر فرمانداران اجتناب‌ناپذیر است

نماینده سقز و بانه در نشست خبری با اصحاب رسانه، تغییر فرمانداران را با توجه به تغییر دولت اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: رویکرد ما در همفکری با استانداری استفاده از نیروهای بومی برای شهرستان و نخبگان شهرستانی در جایگاه مدیران کل است.

بهزاد رحیمی در ارتباط با احداث کارخانه طلا و نگرانی شهروندان در مورد احتمال آلودگی آب، این نگرانی را به حق دانست و گفت: خوشبختانه مطالعات محیط‌زیستی در این مورد سختگیرانه است و سرمایه‌گذار مکلف شده است سد باطله را در پایین دست احداث شود تا نگرانی‌ها رفع شود.

وی در مورد طرح‌های اشتغالزای شهرستان نیز گفت: دخانیات، کارخانه طلا و ذوب‌آهن جزو طرح‌هایی هستند که اشتغال خوبی را برای دو سال آینده سقز نوید می‌دهند.

این نماینده مجلس در مورد طرح مهم فرودگاه سقز و زمان پرواز در این فرودگاه گفت: بخش عمده‌ی این طرح استراتژیک از جمله سالن ترمینال، تأسیسات، بازرسی، دستگاه‌های ایکس‌ری، باند پرواز و… آماده است و تلاش‌های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است اما بحث تعیین نوع هواپیما و عقب‌نشینی دکل‌های فشارقوی دو مانع اصلی بهره‌برداری هستند و با این وجود امیدواریم در سال ۱۴۰۱ شاهد پرواز در این فرودگاه باشیم.

وضعیت کمبود نیرو در آموزش و پرورش نیز دیگر بحث مطرح شده در این نشست بود و نماینده گفت: شهرهای سقز و بانه و منطقه زیویه در وضعیت قرمز هستند و امیدواریم با اجرای قانون بومی‌گزینی و استخدامی پیش‌رو این مشکل کاهش یابد.

بهزاد رحیمی همچنین به بحث بودجه و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت و گفت: حذف این ارز خصوصا برای دارو تبعات تبعات منفی دارد و ضروری است دولت با تدبیر این مهم را دنبال کند.

کم توجهی به سقز و ظرفیت‌های آن از دیگر مطالبی بود که خبرنگاران به آن پرداختند و نماینده نیز در پاسخ به آن عنوان کرد: در موضوع بازارچه سیف هرکدام از طرفین ملاحظاتی دارند و تاکنون این ملاحظات رفع نشده است. همچنین در هیچ جایی از منطقه آزاد نامی از سقز نیست ولی با توجه به ظرفیت و موقعیت مهم سقز تلاش می‌کنیم مدیریت آن به لحاظ اداری به سقز سپرده شود چرا که این شهرستان حتی ظرفیت استان شدن را دارد و این آرزوی من است که این شهرستان به استان تبدیل شود.

بهزاد رحیمی به آموزش عالی نیز گریزی زد و گفت: بخشی از بیمارستان امام جهت ساماندهی دانشجویان رشته پرستاری که از ابتدای اسفند در سقز شروع به تحصیل خواهند کرد آماده می‌شود و در آینده نزدیک نیز در جوار بیمارستان شفا ساختمان ویژه مجتمع عالی سلامت احداث می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا