بهزاد رحیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

تغییر فرمانداران اجتناب‌ناپذیر است

نماینده سقز و بانه در نشست خبری با اصحاب رسانه، تغییر فرمانداران را با توجه به تغییر دولت اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: رویکرد ما در همفکری با استانداری استفاده از نیروهای بومی برای شهرستان و نخبگان شهرستانی در جایگاه مدیران کل است.

بهزاد رحیمی در ارتباط با احداث کارخانه طلا و نگرانی شهروندان در مورد احتمال آلودگی آب، این نگرانی را به حق دانست و گفت: خوشبختانه مطالعات محیط‌زیستی در این مورد سختگیرانه است و سرمایه‌گذار مکلف شده است سد باطله را در پایین دست احداث شود تا نگرانی‌ها رفع شود.

وی در مورد طرح‌های اشتغالزای شهرستان نیز گفت: دخانیات، کارخانه طلا و ذوب‌آهن جزو طرح‌هایی هستند که اشتغال خوبی را برای دو سال آینده سقز نوید می‌دهند.

این نماینده مجلس در مورد طرح مهم فرودگاه سقز و زمان پرواز در این فرودگاه گفت: بخش عمده‌ی این طرح استراتژیک از جمله سالن ترمینال، تأسیسات، بازرسی، دستگاه‌های ایکس‌ری، باند پرواز و… آماده است و تلاش‌های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است اما بحث تعیین نوع هواپیما و عقب‌نشینی دکل‌های فشارقوی دو مانع اصلی بهره‌برداری هستند و با این وجود امیدواریم در سال ۱۴۰۱ شاهد پرواز در این فرودگاه باشیم.

وضعیت کمبود نیرو در آموزش و پرورش نیز دیگر بحث مطرح شده در این نشست بود و نماینده گفت: شهرهای سقز و بانه و منطقه زیویه در وضعیت قرمز هستند و امیدواریم با اجرای قانون بومی‌گزینی و استخدامی پیش‌رو این مشکل کاهش یابد.

بهزاد رحیمی همچنین به بحث بودجه و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت و گفت: حذف این ارز خصوصا برای دارو تبعات تبعات منفی دارد و ضروری است دولت با تدبیر این مهم را دنبال کند.

کم توجهی به سقز و ظرفیت‌های آن از دیگر مطالبی بود که خبرنگاران به آن پرداختند و نماینده نیز در پاسخ به آن عنوان کرد: در موضوع بازارچه سیف هرکدام از طرفین ملاحظاتی دارند و تاکنون این ملاحظات رفع نشده است. همچنین در هیچ جایی از منطقه آزاد نامی از سقز نیست ولی با توجه به ظرفیت و موقعیت مهم سقز تلاش می‌کنیم مدیریت آن به لحاظ اداری به سقز سپرده شود چرا که این شهرستان حتی ظرفیت استان شدن را دارد و این آرزوی من است که این شهرستان به استان تبدیل شود.

بهزاد رحیمی به آموزش عالی نیز گریزی زد و گفت: بخشی از بیمارستان امام جهت ساماندهی دانشجویان رشته پرستاری که از ابتدای اسفند در سقز شروع به تحصیل خواهند کرد آماده می‌شود و در آینده نزدیک نیز در جوار بیمارستان شفا ساختمان ویژه مجتمع عالی سلامت احداث می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا