تغییر مدرسه دانش‌آموزان بدون اطلاع آنها و والدینشان

انتخاب یک مدرسه خوب یکی از دغدغه‌های والدین و دانش‌آموزان است و ممکن است معیارهای این انتخاب نزد هر خانواده‌ای متفاوت باشد. معمولا در کنار شرایطی همچون کادر علمی و آموزش قوی، ساختمان و محیط مناسب، فضا و امکانات آموزشی و …، ممکن است دوری و نزدیکی مدرسه به محل سکونت یکی از معیارهای این انتخاب باشد و والدین بعد از ثبت‌نام خیالشان از این بابت راحت شود.

اما اگر به یک‌باره و بدون اطلاع، مدرسه را تغییر دهند چه؟ در همین ارتباط، والدین یکی از دانش‌آموزان در تماس با واکاوی با اعلام اینکه دخترش را در هنرستان دخترانه “محمد خالد ماجدی” در محله شریف‌آباد ثبت‌نام کرده است گفت: “روز شنبه (همزمان با بازگشایی مدارس) مطلع شده‌ایم که دانش‌آموزان این هنرستان را به هنرستانی دیگر در خیابان شهدا انتقال داده‌اند و تلاش‌هایشان برای لغو این جابجایی نیز به نتیجه نرسیده است”. این پدر افزود: اینکه آموزش و پرورش بدون اطلاع قبلی و بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده‌ها به این کار اقدام کرده قابل قبول نیست و از آنها خواست تا در این تصمیم تجدیدنظر کنند.

در این ارتباط رئیس آموزش و پرورش گفت: این اقدام در چند مدرسه و در راستای بهره‌گیری مناسب‌تر از فضاهای آموزشی و ساماندهی مناسب‌تر نیروها انجام شده است.

پی‌نوشت: قابل ذکر است که شنیده‌ها از کمبود نیرو در آموزش و پرورش حکایت دارد و نکته مهم آنجاست که مسئولان به جای درخواست نیرو و تأمین رفاه دانش‌آموز و امنیت خاطر والدین، راه‌های دیگری را انتخاب کرده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا