تقلیل امور شهرداری به کارهای نمایشی

اخیرا شهرداری سقز اقدام به نصب چند استند در سطح شهر کرده که هیچکدام نه تنها گزاره‌ای واقعی از سقز، تاریخ و فرهنگ آن به دست نمی‌دهند بلکه بعضا سوژه شهروندان در فضای حقیقی و مجازی نیز شده است. موضوعی که نشان می‌دهد این نهاد هنوز درک صحیحی از رابطه بين حس تعلق به شهر و تأثیر آن بر سرزندگی شهروندان ندارد.

شهرداری با اینکه در بهترین موقعیت و فصل کاری قرار دارد، اما کمترین تحرک را در حوزه عمران شهری داشته است. شاید برخی بگویند زمان مناسب برای یک عملکرد مطلوب عملا در اختیار شهردار نبوده و نیست. در پاسخ باید گفت که ابتدا و قبل از آمدن شهردار جدید اساس بر این بود که فرصت چندانی نیست و هر کس شهردار سقز شود باید با تمام توان تحرکی واقعی به سقز بدهد.

شهردار زمان مناسبی لااقل برای آغاز پروژه‌هایی همچون سامان‌دهی ترافیک در قالب احیا و اجرای بلوار ۴۵ متری و یا آنچه خود در مصاحبه نوروزی با واکاوی از جمله آسفالت ۲۴ متری مکریان، ساماندهی میدان آزادی، شروع عملیات اجرای فضای سبز در چند نقطه از شهر و… مطرح کرده بود. اما هیچکدام حداقل شروع نیز نشده‌اند.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. ما همان اوایل به دوستانمون گفتیم که شهردار بوکانی برای ما خیری نداره ولی بعضیها ایراد گرفتن .. ما سقزیها باید خودمون به فکر خودمون باشیم .. مهابادی و بوکانی و سنندجی برای ما خیری ندارن و به فکر منافع خودشون هستند ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا