تلاش برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در منطقه ویژه اقتصادی بانه

منطقه ویژه اقتصادی بانه که اواخر سال گذشته افتتاح شد پتانسلی عالی و با امکاناتی ویژه برای جذب سرمایه‌گذار است، این پتانسیل و ویژگی‌ها باید در معرض دید سرمایه‌گذار خصوصا خارجی قرار داده شود تا آنها نیز ترغیب به فعالیت در این منطقه شوند، از همین رو به منظور دعوت و جذب سرمایه‌گذاران ۴ استان اقلیم کردستان عراق برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه، بعد از عید سعید فطر همایش یکروزه‌ای در این شهر برگزار می‌شود.

به گزارش واکاوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در جلسه “تدوین فرصت های سرمایه گذاری جهت ارائه به سرمایه گذاران خارجی در همایش یکروزه منطقه ویژه اقتصادی بانه” گفت: در این همایش باید مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری این منطقه را به صورت جامع و کامل به سرمایه گذاران معرفی کنیم تا منتج به جذب سرمایه‌گذار شود.

خالد جعفری بر ضرورت قابل اجرا بودن فرصت های سرمایه گذاری تاکید و خاطرنشان کرد: در این همایش علاوه بر ارائه فرصت‌های تدوین شده از سوی استان به عنوان نمونه‌های مطالعه شده، باید عناوین کلی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه (بر اساس زون بندی) را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهیم تا آنها نیز بررسی و پیشنهادات خود را مطرح نمایند.

وی همچنین یادآور شد: در برنامه‌ریزی این همایش باید میز هماهنگی و همفکری تدوین شود تا امکان تبادل نظر و کسب اطلاعات دقیق در خصوص فرصت های سرمایه گذاری، در اختیار سرمایه گذاران اقلیم قرار گیرد.

جعفری در پایان اظهار داشت: اولویت این همایش جذب سرمایه گذاران اقلیم کردستان برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه و بعد در سایر مناطق استان است.

شایان ذکر است، تعداد ۹ طرح صنایع تبدیلی کشاورزی، ۱۲ طرح صنعتی و پتروشیمی و ۱۵ طرح مورد تایید سازمان خدمات سرمایه گذاری استان، آماده ارائه در این همایش و جذب سرمایه گذار است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا