تلاش دولت برای حل مشکل کارخانه قند فردوس و کارخانه سیگار سقز

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بیش از ۱۰ هزار بنگاه کوچک برای اخذ تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند.
به گزارش واکاوی علی یزدانی، در بازید از شهرک صنعتی در گفتگو با خبرنگاران افزود: بیش از ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک های عامل به این بنگاه ها اختصاص خواهد یافت.
وی اضافه کرد: حمایت از بنگاه های کوچک از طریق تسهیل در امور مالیاتی، تامین اجتماعی ، بانکی و ضمانت های بنکی به جد پیگیری خواهد شد.
او عنوان کرد:دولت به جد از بنگاه های کوچک حمایت و در این راستا برای ارائه تسهیلات بانکی سرمایه در گردش و ثابت بانک ها هم همکاری خواهند کرد.
وی هدف از سفر به سقز را بررسی وضع زیرساخت های شهرک صنعتی و رفع موانع و مشکلات طرح سرمایه گذاری کارخانه سیگارت برشمرد.

یزدانی شهرک صنعتی شهرستان سقز را برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران مناسب دانست.
نماینده مردم شریف شهرستان های سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت:به دستور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ۹۸ هکتار زمین برای شهرک صنعتی جدید شهرستان سقز در عصر آباد خریداری خواهد شد.
محسن بیگلری، اضافه کرد: آماده سازی زیرساخت های این زمین ها برای شهرک صنعتی به زوی آغاز خواهد شد.
در این بازدید که معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان،رئیس سازمان صنعت، معدن ،تجارت استان کردستان، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان کردستان حضور داشتند از کارخانه قند فردوس سقز و کارخانه در دست احداث راژان پلاستیک صاحب هم بازدید شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا