تشکیل جلسه اضطراری ستاد بحران در سقز

پس از هشدار روز گذشته هواشناسی، سایر دستگاه‌ها نیز از بارندگی و وقوع احتمالی سیل خبر دادند.

رئیس هواشناسی سقز در تماس با واکاوی بر لزوم آماده‌باش دستگاه‌های مرتبط و هوشیاری شهروندان تأکید کرد و گفت؛ ویژگی باران‌های نقطه‌ای وقوع سیل در یک نقطه و عدم بارندگی در نقطه‌ای دیگر از یک منطقه است، لذا منطق حکم می‌کند تا همگان نسبت به این مهم خصوصا در بعد از ظهر روز جمعه تا اواخر وقت روز شنبه هوشیار باشند.

همچنین معاون رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم گفت؛ با توجه به هشدارهای صادره، کشاورزان بایستی جهت پیشگیری از ضرر و زیان احتمالی، نسبت به جمع‌آوری محصولات برداشت شده اقدام کنند.

در راستای همین هشدارها نیز صبح امروز جلسه اضطراری ستاد بحران شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل شد و جعفر توان بر اقدامات اضطراری عملیات در سیلاب تابستانی تأکید کرد.

جلوگیری از استقرار کمپ‌های گردشگری در حاشیه رودخانه‌ها، عدم استقرار ماشین‌آلات کشاورزی در مسیر رودخانه‌ها، پاکسازی کانال‌های هدایت آب‌های سطحی در شهرها و روستاها، آماده بکار بودن تجهیزات عملیاتی و امدادی همچون پمپ، کفکش، لودر، بیل مکانیکی و…، آماده‌باش و استقرار تیم‌های عملیاتی و امدادی آتش‌نشانی، هلال احمر، راهداری، پلیس‌راه و نیروی انتظامی، ارزیابی و پایش میدانی و… مهمترین مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

همزمان مدیر امور منابع آب شهرستان نیز از شهروندان خواست از نزدیک شدن و اتراق در حریم و بستر رودخانه‌ها و مخازن سدهای چراغ‌ویس و لگزی خودداری کنند. جاوید همچنین به دلیل نزدیکی روستاهای تەمووتە و میرەدێ بە سد چراغ‌ویس خواستار اقدامات احتیاطی توسط اهالی این روستاها شد.

شهرداری سقز نیز از برگزاری جلسه مشابه در این نهاد و اینکه نیروهای شهرداری در حالت آماده‌باش جهت کاهش آسیب‌های ناشی از سیل احتمالی خبر داده است.

این نهادها اعلام کرده‌اند در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی مراتب را به دستگاه‌های امدادی از جمله ۱۲۵ آتش نشانی، ۱۱۲ هلال احمر، ۱۱۵ اورژانس، اطلاع تا در سریعترین زمان ممکن به شهروندان حادثه دیده کمک‌رسانی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا