تنها ۳۶ درصد راه روستایی سقز آسفالته است

از ۱۰۷۰ کیلومتر راه روستایی تنها ۳۶ درصد آن آسفالت است. این را فرماندار سقز در دیدار با اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز عنوان کرده و خواستار تلاش برای ارتقای این شاخص شده است.

اینکه وضعیت راه‌های اصلی و فرعی شهرستان سقز تعریفی ندارد به‌جای خود، اما اینکه میانگین برخورداری شهرستان سقز از آسفالت راه روستایی (بعنوان دومین شهر استان و با بیشترین تعداد روستا) کمتر از میانگین استانی باشد و تنها به ۳۶ درصد خلاصه شود دیگر در قالب واژه “تبعیض” نمی‌گنجد.

به لحاظ ماشین‌آلات راهداری نیز همین نکته کفایت می‌کند که در زمستان سال گذشته و یک هفته پس از بازش برف سنگین، یک دستگاه برف‌خور برای پاکسازی مسیر سقز_بانه از سوی اداره‌کل راهداری به سقز فرستاده شد، این در حالی بود که دستگاه برف‌خور موجود در این شهر به دلیل قدیمی بودن و عدم تعمیرات لازم زمین‌گیر بود.

مسئولان و نماینده نیز خود بارها به این وضعیت و اینکه نتوانسته‌اند پاسخگوی مطالبات مردم باشند اعتراف کرده‌اند، اما اینکه چرا اقدامی عملی در جهت جذب بودجه جهشی برای مشکلات حوزه راه از جمله ترمیم و بازسازی مسیر صاحب_گلتپه، ایمن سازی و رفع پیچ‌های خطرناک در مسیر سرشیو و دهستان خورخوره، ایجاد شانه‌خاکی در مسیرهای روستایی، بازسازی پل‌ها و علایم خط‌کشی و راهنما و تسریع در انعقاد قرار دادهای پیمانکاری انجام نمی‌دهند هنوز مشخص نیست!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا