تکمیل پروژه های راهسازی کردستان نیازمند ۱۲۰۰ میلیارد تومان است

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: تکمیل پروژه های راهسازی این استان و ارتقاء شاخص های آن نیازمند هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

 شهرام ملکی شامگاه سه شنبه در جریان بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان از اداره کل راه و شهرسازی این استان، اظهار داشت: متاسفانه شاخص های استان در حوزه راه پائین تر از میانگین کشوری است و بایدب رای ارتقاء آن تلاش کنیم.

وی گفت: با همکاری استانداری کردستان و سازمان برنامه و بودجه استان در تلاش هستیم تا این شاخص را ارتقا دهیم و قطعات باقیمانده از جاده سنندج – مریوان، بخشی از جاده سقز – بانه، زنجان – بیجار، کامیاران – سنقر، کامیاران – سروآباد، بیجار – همدان و بیجار – دیواندره و همچنین گردنه صلوات آباد به پیمانکاران واگذار گردیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان همچنین ضمن اشاره به اینکه در ماههای اخیر قریب ۳۸۰ کیلومتر راه روستایی در استان کردستان به مناقصه گذاشته شده است، گفت: کریدور شمال به جنوب در سه مسیر سقز – بوکان، زرینه – صاحب، گردنه ماموخ به سمت سراب قامیش و همچنین پلیس راه سنندج کامیاران تا گردنه درکه مناقصه برگزار شده و بزودی تجهیز کارگاه می شود تا این پروژه ها نیز فعال شوند

وی عنوان کرد: در یک دوره تاریخی شرایط مرزی و شرایط جنگی موجب توسعه نیافتگی راه های کردستان شده است و قریب ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا استان کردستان در شاخص های بزرگراه، راه روستایی و راهداری به میانگین کشور برسد.

ملکی افزود: استان کردستان نیازمند احداث ۱۳۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۲۱۰ کیلومتر بزرگراه می باشد تا به میانگین کشوری برسد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران استانی می توانند نقشی مفید و اثرگذار برای طرح کردستان در سطح ملی ایفا کنند، گفت: خوشبختانه فضای حاکم و اجماع فعلی در استان به نفع توسعه است و یکی از مواردی که وزیر راه و شهرسازی در سفر به کردستان نسبت به آن ابراز خوشحالی نموده است میزان بالای همگرایی مدیران استانی در موضوع توسعه راهها بوده است.

مدیر کل راه وشهرسازی استان کردستان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه مسکن، گفت: از ۳۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر باقیمانده، بیش از  ۲۴ هزار واحد آن تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد و این مدیون توانی است که مجموعه مدیریت استان برای بسته شدن پرونده مسکن مهر گذاشته اند.

منبع : مهر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا