تیرهای برق سبز شده در وسط کوچه‌ها

بسیار پیش آمده که با تعریض، با اجرای پروژه عمرانی جدید و یا با تخریب مکانی، تیرهای چراغ برق سر از وسط کوچه‌ها و خیابان‌ها در آورند، معمولا جابجایی آنها نیز همواره برای شهروندان دردسرساز بوده و گاهی باید هفت خان اداری را برای این کار طی کنند.

در همین ارتباط یکی از مخاطبان واکاوی ضمن ارسال تصویری که متعلق به یکی از کوچه‌های تعاونی مسکن کارکنان شهرداری سقز است از وجود تیرهای برق در ورودی کوچه‌های ۴ متری گلایه کرده و آن را سبب اخلال در عبور و مرور بویژه برای وسایل نقلیه دانسته است.

در این باره یکی از اعضای تعاونی مسکن کارکنان شهرداری سقز ضمن تأیید این تصاویر گفت: کارکرد کوچه‌های چهارمتری اتصال دو معبر بزرگتر به یکدیگر است و اساسا از این کوچه‌های برای عبور و مرور وسایط نقلیه استفاده نمی‌شود.

علی سالمی گفت: نقشه این شهرک بر اساس استانداردهای شهرسازی ساخته شده و کوچه‌های کم عرض اینچنینی، در طرف دیگر دارایی گذرهای بزرگتر برای عبور و مرور ماشین هستند.

رئیس اداره برق شهرستان سقز هم در واکنش به چنین مواردی گفت: تیرهای برق بر اساس شرایط وقت جانمایی شده و اگر بعدها به واسطه تغییر در معابر یک شهرک و یا عقب‌نشینی‎های معمول هنگام نوسازی، تغییری روی داده باشد قانون می‌گوید “عامل ایجاد تغییر باید هزینه را بپردازد”، که معمولا شهرداری عامل تغییر است.

نوروزی افزود: در سال‌های اخیر حدود ۱۵۰ تیر را جابجا کرده‌ایم که هر کدام به طور متوسط ۳ میلیون تومان هزینه دارند و حدود ۸۰ تیر دیگر نیز جهت جابجایی شناسایی شده‌اند که البته در برخی موارد ناچار به جابجایی چند تیر خواهیم بود که همه‌ی اینها هینه‌بردار خواهد بود و به دلیل کمبود اعتبار کار به کندی پیش می‌رود.

نوروزی اضافه کرد: همزمان با این تغییرات، تبدیل سیم‌های هوایی به کابل نیز در دستور کار است و تاکنون محله‌های تازه‌آباد، قه‌وخ، سرچنار و… کامل شده و ۲۲ میلیارد تومان صرف این کار شده است که مزاییای زیادی به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا