جزئیات سرقت از دو موبایل فروشی در سقز

سرقت شب گذشته از دو مغازه موبایل فروشی را شاید بتوان از حرفه ای ترین سرقت ها در شهر سقز نامید.

شب گذشته سارقان موفق شدند با دستبرد به دو مغازه موبایل فروشی قریب به پانصد میلیون تومان جنس را از این مغازه ها به سرقت ببرند. مغازه هایی که در خیابان امام و با فاصله کمتر از ۵۰ متر از یکدیگر قرار داشتند.

افشین صفوی یکی از مغازه داران در گفتگو با واکاوی اعلام داشت: موضوع را صبح زود دوستان و همسایه ها به من خبر دادند و موقعی که به مغازه رسیدم متوجه شدم تعدادی از موبایل های مغازه به ارزش هفتاد میلیون تومان مورد سرقت واقع شده است. این مغازه دار افزود: با بررسی دوربین ها و شواهدی که وجود دارد متوجه شدیم که سارق با زدن ماسک و پوشیدن صورت خود از دریچه ای که بالای مغازه وجود دارد توانسته وارد مغازه شود و موبایل ها را به سرقت ببرد.

اما سارق یا سارقان احتمالی در موبایل فروشی رضا نویدی که در بیست متری میدان جمهوری واقع است مجبور به انجام عملیاتی سنگین شده بودند، به گونه ای که جهت ورود به مغازه از پشت بام و راه پله ساختمان استفاده کرده و در چند نقطه از ساختمان به دلیل ناتوانی در بریدن نرده ها مجبور به کندن و جابجایی پله ها با وسایلی همچون هلتی شده بودند. سارقان در نهایت با سوراخ کردن دیوار راه پله توانسته اند به مغازه ورود و ضرری چهارصد میلیونی را متوجه شهر ارتباطات رضا کنند.

رضا نویدی صاحب موبایل فروشی نیز در گفتگو با واکاوی با تأیید میزان اموال مسروقه گفت: سارقان ضمن دزدیدن موبایل ها دوربین مدار بسته را از کار انداخته و آن را نیز با خود برده اند. نویدی افزود: مأموران آگاهی از بدو اطلاع در محل حاضر شده و ضمن بررسی محل و تأیید سرقت، برای موضوع مدنظر تشکیل پرونده داده اند.

قابل ذکر است سال گذشته نیز در مسیر خیابان جمهوری سرقت از یک مغازه موبایل فروشی به وقوع پیوست که بعد از مدتی سارق شناسایی و اموال مسروقه پیدا شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا