حکایت سرعت‌گیرها؛ این‌بار در شهر صاحب

اگر اخیرا گذرتان به صاحب خورده باشد شاهد ایجاد چند سرعت‌گیر تازه نفس هستید که در کنار سرعت‌گیرهای داخل شهر سقز توانسته‌اند بارِ حجمِ زیادی از خسارت‌های اساسی به اتومبیل‌های عبوری را به دوش بکشند. سرعت‌گیرهایی که چه شهرداری و چه آن مسئول یا استاد کار اجرای آن، انگار غیر از کاهش سرعت، بهم ریختن اعصاب دارندگان وسایل نقلیه هم جزو اهداف ثانویه‌شان بوده است.

در این باره شهردار صاحب به واکاوی گفت: سرعت‌گیرهای پلاستیکی که قبلا در این مسیر نصب شده بودند به مرور تخریب و بقایای آن (پیچ و مهره و..) عامل آسیب به خودروهای عبوری بودند و از طرفی چون مسیر پر تردد است تصمیم به ایجاد سرعت‌گیر با آسفالت گرفته شد.

یحیی آذرپور با اذعان به اینکه سرعت‌گیرهایی که اخیرا ایجاد شده‌اند از استاندارد لازم برخوردار نیستند گفت: به زودی و به محض تأمین قیر و آسفالت مورد نیاز، این سرعت‌گیرها مطابق استانداردهای لازم به لحاظ ارتفاع و پهنا اصلاح خواهند شد.

پی‌نوشت: با اینکه شهرداری خود به استاندارد نبودن سرعت‌گیرها اذعان کرده، اما برای ما هم مشخص نشد چرا تا تأمین قیر و آسفالت موردنیاز برای سرعت‌گیر استانداردتر دست نگه نداشته است؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا