خاموشی‌های برق؛ زیاد، نامنظم و مخل کسب و کار

تابستان امسال که خاموشی‌ها شروع شد کسی فکرش را نمی‌کرد که قطعی مکرر و نامنظم برق بتواند اینگونه زندگی را تحت تأثیر قرار دهد، برای همین یکصدا خواستار اعلام زمان خاموشی‌ها شدند.

در ادامه و در حالیکه هر روز خبر کشف ماینر غیر مجاز منتشر میشد و تعطیلی پنجشنبه‌ها اعمال شد و حتی با گذر از نیمه تابستان که قاعدتا برخی مصارف کاهش پیدا کرد، مردم انتظار داشتند خاموشی‌ها نیز کمتر شود.

ولی هر روز فهرست مسیرهایی که در آنها خاموشی اعمال می‌شود از سوی شرکت برق استان کردستان منتشر می‌شود و این فهرست نه کاهشی شده و نه نظم و ترتیب اعلامی رعایت می‌شود.

در آخرین مورد در سقز، امروز پُست برق قیلسون از مدار خارج و به گفته‌ی رئیس واحد اتفاقات برق سقز ۱۰ فیدر که همگی بر روی این پُست تنظیم شده‌اند خارج از برنامه خاموش شده‌اند که البته وی تأکید کرد این موضوع سراسری و خارج از اختیارات شرکت توزیع برق استان است.

بسیاری از کسبه شاغل در کارگاه‌های تولیدی، خبازی‌ها، واحدهای صنفی مانند جوشکاری و بسیاری کسب و کارهای دیگر که وابسته به صنعت برق هستند و همچنین سایر شهروندان که از ناحیه قطعی برق (از جمله ایست آسانسور، کرکره برقی در منزل و محل کار و…) درچار مشکلاتی شده‌اند از این وضعیت گله‌مند و خواستار کاهش خاموشی‌ها شده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا