خانه ای برای جوانان در سقز

 

ادغام سازمان جوانان کشور و وزارت ورزش اگرچه از نظر کارشناسی ایرادهای اساسی داشت و با این کار حوزه جوانان به حاشیه رفت اما با این وجود و تحت نام وزارت خانه به بعضی از امور جوانان توجه ویژه ای شد. از جمله این موارد بها دادن به انجمن ها و سمن های حوزه جوانان بود.

در شهرستان سقز نیز متعاقب اداغام این دو و در راستای توجه به کار جمعی جوانان، روند اخذ مجوز و آغاز به کار “ان جی او”های جوانان روند بیشتری به خود گرفت و طبق برنامه های این وزارتخانه انجمن هایی که هیأت موسس و هیأت مدیره آن را جوانان تا ۲۹ سال تشکیل دهند از حمایت های ویژه ای برخوردار خواهند بود که با انجمن های تحت نظارت وزارت کشور قابل مقایسه نیست.

با توجه به خصوصیت انجمن ها و نیاز به گفتگو و همفکری در آن، انجمن های فعال در شهرستان سقز خواهان تشکیل و یا احداث “خانه جوان” در شهرستان سقز هستند. نمونه این کار خانه فرهنگ هایی هستند که در بیشتر شهرها فعالیت دارند و انجمن های فرهنگی در آن با در اختیار داشتن فضاهای اختصاصی به فعالیت می پردازند، اگر این مهم برای جوانان نیز رخ دهد گوشه ای از دغدغه های انجمن های جوانان مرتفع خواهد شد.

در همین ارتباط فرزاد خاکی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز با توجه به فعالیت پنج انجمن حوزه جوانان در این شهرستان گفت: احداث خانه جوان و یا سمن سرا برای سمن های جوانان در راستای توجه به نیازها و دغدغه های جوانان به جد در دستور کار این اداره و ادره کل ورزش و جوانان استان قرار دارد.

خاکی افزود: به همین منظور زمینی با مساحت بیش از ۵۰۰ متر برای احداث خانه جوان از سوی اداره راه و شهرسازی در حوالی چراغ قرمز شهرک دانشگاه به سمت محله “قه وخ” در نظر گرفته شده است و کار مطالعه آن طی ۱۵ روز آینده توسط پیمانکار آغاز خواهد شد.

رییس اداره ورزش و جوانان گفت: خانه جوان در زمین مذکور با ۳۰۰ متر زیربنا و در ۳ طبقه احداث خواهد شد و با اینکه در سال ۹۶ بودجه لازم برای آن در نظر گرفته شد اما تخصیصی صورت نگرفت ولی در سال ۹۷ این تخصیص قطعی خواهد بود و عملیات اجرای آن بعد از مطالعات لازم آغاز خواهد شد.

خاکی در پایان افزود: جوانان شهرستان می توانند در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی و … درخواست تأسیس سمن داشته باشند و بعد از اخذ مجوز لازم از حمایت های این اداره در برگزاری برنامه های مختلف بهره مند شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا