خبری از پیشرفت در طرحها نیست

بر اساس اخبار منتشره قرار است به دعوت نماینده مردم سقز و بانه، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمعه وارد سقز شده و از آنجا عازم بانه جهت افتتاح بیمارستان بانه شود.

با نگاهی به سفر افراد بلندپایه از جمله وزیر و یا معاونین آنها به این نکته می‌توان پی برد که بین این سفرها و رکودی که بر پروژه ها حاکم است یک ارتباط تنگاتنگ وجود دارد، یعنی هرچه حضور افراد بلندپایه به سقز بیشتر شود افتتاح پروژه‌ی مربوط به حوزه کاری وی دیرتر خواهد بود، و یا ممکن است متوقف شود. به عنوان مثال پروژه کنارگذر که با دستان وزیر راه افتتاح شد اما پس از خروج مهندس آخوندی از سقز کنارگذر مسدود شد.

در باره بیمارستان و وزیر بهداشت نیز باید گفت که با حضور ایشان بیمارستان کماکان در وضعیت فعلی باقی خواهد ماند، چرا که این برای چندمین بار است که قاضی ‌زاده هاشمی در طول دوره کاری‌شان به سقز سفر می‌کند و در هر سفر نیز از بیمارستان بازدید به عمل می‌آورد و چشم انداز مشخصی برای بهره مندی مردم از این طرح وجود ندارد چرا که قرار بود در نیمه اول سال مالی ۹۵ افتتاح شود و نیز اینکه وزارت بهداشت بیشتر در تجهیز بیمارستان دخیل است نه در هملیات عمرانی آن.

تنها دستاورد قاضی زاده هاشمی به سقز اعطای مبلغی ناچیز به بخش nicu بیمارستان بوده و بس. در بحث mri نیز باید گفت در هیچ جایی خریدار نداشته و مورد قبول پزشکان نبوده و نیست و بیمار ناچار باید رخت سفر بر تن و راهی سایر شهرها جهت اخذ ام آر آی گردد. داستان دفترچه‌های نظام سلامت به عنوان مهمترین دستاورد دولت یازدهم نیز بعدها برباد رفت و آنچه باقی مانده لاشه دفترچه هایی است که هم اکنون در دست مردم بوده و کاربرد چندانی برای آنان ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا