خداحافظی با رمز دوم کارت‌های بانکی

در صورتی که هنوز رمز دوم یک بار مصرف کارتهای بانکی خود را فعال نکرده اید بدانید که وقت زیاد باقی نماینده است.

بانک ملی شعبه مرکزی سقز اعلام کرده است که مشتریان این بانک باید هر چه زودتر برای فعال سازی رمز یک‌بار مصرف دوم خود (رمز پویا) اقدام کنند چون بر اساس دستور مقامات عالی قضایی کشور از ابتدای دی ماه تمامی رمزهای دوم کارت‌های تمامی بانک‌ها غیرفعال شده و جهت تراکنش‌های اینترنتی تنها باید از سیستم‌های تولید رمز یک بار مصرف استفاده شود.

به گزارش #واکاوی این بانک برای این منظور اپلیکیشن ۶۰ را معرفی کرده که از طریق آدرس bmi.ir/landing/60 قابل دانلود بوده و فایل توضیحات کامل آن هم در همین لینک در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. برای کسانی که از گوشی های ساده (غیرهوشمند) استفاده می‌کنند هم کد *۷۳۷*۶۰# جهت استفاده از رمز پویا در دسترس قرار دارد.

طی سال گذشته مبالغ هنگفتی کلاه برداری از طریق افشای اطلاعات مشتریان روی داده که همین مسئله موجب شده است مقامات قضایی کشور استفاده از سامانه‌های تولید رمز یک بار مصرف را الزامی کنند.

اگرچه فعال سازی این سامانه‌ها نیازی به حضور مشتریان در شعبه ندارد اما بانک ملی شعبه مرکزی آمادگی خود را برای راهنمایی مشتریان اعلام کرده و قرار است تا پایان آذر ماه به غیر از آخر هفته‌ها هر روز تا ساعت ۶ بعدازظهر پذیرای مشتریان باشد.

 

واکاوی- اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا