خون تهرانی‌ها رنگین‌تر از خون ما

طی نامه‌ای رسمی به برخی از ادارت اطلاع داده شد که دستگاه‌های دولتی در تهران تا اطلاع ثانوی به نسبت نوع سازمان مربوطه، با دو سوم یا نصف پرسنل بر سرکار خود حاضر خواهند شد. دلیل آن نیز بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در تهران اعلام شده است.

کمتر از یک ماه قبل که کردستان در وضعیت قرمز قرار داشت و استرس تمام وجود کارکنان ادارات و بانک‌های این استان را فراگرفته بود، همه از تغییر ساعات کاری، به حداقل رساندن حضور پرسنل و هر تغییری که موجب برخی محدودیت‌ها در کار ادارات می‌شد صحبت کرده و جزو مطالبات اصلی سیستم اداری-بانکی کردستان بود که در نهایت با بی توجهی مسئولان روبرو شد و در این بین تعداد زیادی از کارکنان دولت به کرونا مبتلا شده و متاسفانه عده معدودی نیز جان خود را از دست دادند.

الان انعکاس خبر دورکاری، به حداقل رساندن نیرو، شیفتی کردن حضور کارکنان ادارات و بانک‌های تهران همچون پتکی بر سر پرسنل سیستم اداری استان فرود می‌آید که دلیل این تبعیض چیست و آیا خون همکاران تهرانی آنها رنگین‌تر از خون کردستانی‌هاست؟ در حالی که اهمیت سیستم اداری شهر تهران قابل مقایسه با کردستان نبوده و هر نوع تغییری تمام کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد با این وجود مسئولان حاضر به محدود کردن حضور کارمندان شده‌اند، اما در کردستان حاشیه‌ای و کم اهمیت به لحاظ اداری، مسئولان با بی‌توجه به مطالبات کارمندان، آنها را همچون روال عادی بر سر کار می‌برند.

روز گذشته خبر درگذشت یکی از کارمندان بانک انصار سقز در عنفوان جوانی به دلیل کرونا منتشر شد که ممکن بود اگر محل کار او در تهران بود الان زنده و سالم در کنار خانواده خود روزگار می‌گذراند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا