خیابان کودک و حضور چشمگیر معتادان + واکنش مدیر عامل کمپ ترک اعتیاد طلوع پاکی سقز

تصاویر مربوط به خیابان کودک در مرکز شهر سقز است که جولانگاه معتادین متجاهر شده است، کمپ کمپ ترک اعتیاد طلوع پاکی در چند قدمی این خیابان وجود دارد.

در گذشته کمتر شاهد چنین صحنه هایی بودیم، اما اکنون در گوشه و کنار شهر از جمله ترمینال سقز، اطراف پُل بهارستان و… تصاویری اینچنین دیده می شود. شهروندان نگران اند که در کنار سکوت و بی تفاوتی مسئولین، تداوم چنین وضعیتی منجر به بروز ناهنجاری های بیشتر گردد.

 

واکنش بهزاد بایزیدی، مدیر عامل کمپ ترک اعتیاد طلوع پاکی سقز

به استحضار می رساند کمپ ترک اعتیاد طلوع پاکی سقز از سال ۱۳۹۰ در زمینه درمان اعتیاد مشغول فعالیت موضوع ماده ۱۵ قانون مبارزه با مواد مخدر می باشد و از سال ۱۳۹۲ مجری موضوع تبصره ۲ ماده ۱۶( ساماندهی معتادان متجاهر) می باشد.

 

این مرکز از تیرماه سال ۹۷ هر ماه تعداد ۳۰ نفر معتاد متجاهر و مرکز حیات نور هم تقریبا ۲۰ نفر را ساماندهی نموده است که در حال حاضر ۲۷ نفر معتاد متجاهر در طلوع پاکی و ۱۲ نفر در حیات نور در حال درمان هستند.

 

اما از آنجا که تعداد معتادان متجاهر بیشتر از این تعداد می باشد و سهمیه شهرستان سقز نیز فعلا تعداد ۵۰ نفر است، تعداد اندکی از معتادان متجاهر متاسفانه هنوز در خیابانهای سطح شهر دیده می شود.

 

چند سالیست که مرکز کاهش آسیب روزانه (DIC) و شبانه (شیلتر) در راستای اقدامات پیشگیرانه در سقز با نظارت اداره بهزیستی راه اندازی گردیده است که این تعداد از معتاد کارتن خواب از آن مرکز خدمات می گیرند.

 

لازم به ذکر است که فرماندار، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، ریاست اداره بهزیستی و کارشناسان واحد پیشگیری به جد پیگیر ساماندهی معتادان متجاهر هستند ولی متاسفانه سهمیه شهرستان سقز که از ستاد مبارزه با مواد مخدر تعیین میشود فعلا در همین حد می باشد. لازم است که شورای شهر و شهردار نیز به این مسئله ورود پیدا کنند و از محل اعتبارات ماده ۱۷ برای ساماندهی معتادان بودجه تخصیص دهند. در ضمن شهرستان سقز متاسفانه مرکز ترک اعتیاد زنان ندارد که زنان متجاهر نیز ساماندهی شوند.

به نوبه خود از تمامی مردم عزیز سقز بابت این موضوع پوزش می طلبم.

بهزاد بایزیدی _ مدیر عامل کمپ ترک اعتیاد طلوع پاکی سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا