دردسرهای دریافت کارت سلامت رانندگان

رفت و آمد شهروندان سقزی به شهرهای اطراف جهت انجام بخشی از امورات از جمله موارد پزشکی پدیده‌ی تازه‌ای نیست و این در حالی است که شاید امکانات چندانی نیز برای این موضوع لازم نباشد.

در این ارتباط یک راننده خط بین شهری به واکاوی گفت: رانندگان خطوط بین شهری، کامیون‌داران و رانندگان مینی‌بوس و… سالانه باید جهت تمدید کارت سلامت خود به یک پزشک (طب کار) مراجعه کنند و پزشک مربوطه سنجش شنوایی، فشار خون، نوار قلب، یک سری آزمایش و … را اخذ و نتیجه را اعلام می‌کنند اما به دلایلی که معلوم نیست، هنوز این امکان در سقز فراهم نشده است و هر بار باید دردسر این رفت و آمدهای پُر خطر را به جان بخریم.

این راننده افزود: سابق بر این عادت داشتیم به شهرهای تبریز، سنندج، مهاباد و … مراجعه می‌کردم، اما امسال به بوکان که نزدیک‌ترین شهر به محل سکونتم بود مراجعه کردم، نکته قابل توجه حضور پررنگ سقزی‌ها (۳۵ نفر از حدود ۵۰ نفر) در مطب آن پزشک بود.

درباره‌ی عدم حضور پزشک طب‌کار در سقز، رئیس شبکه بهداشت شهرستان گفت: “طب کار رشته‌ی نوپایی است و تعداد پزشکان آن کم است و در حال حاضر تنها یک نفر در استان کردستان حضور دارد که در سنندج ساکن است”!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا