واکنش‌ها به شایعات پیرامون یک پل قدیمی در سنندج:

دستور بررسی ایمنی پل مردوخ از سوی استاندار

شماری از شهروندان درشبکه های اجتماعی ادعا می کنند که پل مردوخ سنندج به هنگام تردد ماشین های سبک و نیمه سنگین در سکوت شبانه، صدای فروریزی می دهد.

این شهروندان که در شبکه های اجتماعی ازهویت آنان نامی برده نشده است، مدعی ناایمن بودن پل مردوخ هستند که این شایعه ویرالی در فضای مجازی، امنیت روانی شهروندان شهر سنندج را برهم زده است.

نماینده عالی دولت پس از ویرال شدن شایعه فرسودگی و فرونشست پل مردوخ، روز گذشته سریع و صریح به معاون امور هماهنگی استانداری کردستان دستور داد که موضوع پل مردوخ را بررسی و ازایمن ویا نا ایمن بودن این پل به او  و شهروندان گزارش دهند.

استاندار کردستان دراین دستورشفاف به اصل موضوع سوژه پل مردوخ پرداخته است و امنیت جان مردم را در اولویت مبحث این بررسی قرار داده است.

اسماعیل زارعی کوشا که با شناخت از مبانی رسانه در گام نخست اصلا به تکذیب یا تایید این شایعه نپرداخته است و آنچه در گفتمان او پیرامون محتوای این دستور مطرح و عیان است، امنیت روانی و سلامت جان مردم و گزارش دهی به شهروندان سنندجی  بعد از فرایند بررسی فنی و کارشناسی است.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان هم از نقش روان سازی ترافیکی پل مردوخ خبر دادوتایید کرد که بعد از احداث پیاده راه فردوسی بارترافیکی درمحور چهار وکیل به میدان انقلاب و مسیر شیخان چند برابر شده است.

ارسلان ازهاری دستور سریع و صریح استاندار کردستان را برای بررسی زودهنگام ابعاد شایعه پیرامون پل مردوخ را ستود واستدلال کرد که توضیح فنی و کارشناسی این پل را باید مسئولان دستگاه های ذیربط به شهروندان سنندجی اعلام کنند.

این مقام سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر ادامه ساخت مردوخ در امتداد محور شمال به جنوب شهر سنندج تاکید و تشریح کرد که ادامه بلوار کردستان و اتصال آن به شهرک وحدت در شریان ترافیکی محور شرق به غرب حایز اهمیت است.

او تکمیل رینگ گردشگری آبیدر و کمربندی آبیدر را به شهردار سنندج پیشنهاد داد و از نابسامانی وضعیت  محورهای ورودی به شهر سنندج انتقاد کرد.

شهردار سنندج با اعلام اینکه دستور استاندار کردستان برای بررسی پل مردوخ هم اکنون در دست اجراست و بزودی تحلیل فنی و کارشناسی مستقیم به مردم و رسانه ها اعلام می شود به صراحت گفت” هر گونه اعلام نظری بدون بررسی کارشناسی پیرامون مباحث مطرح شده پل مردوخ در شبکه های اجتماعی غیر علمی است و ما تا زمانی که دقیق بررسی نکنیم؛ اظهار نظر نخواهیم کرد”

سید انوررشیدی اطمینان داد که با نظارت فنی و کارشناسانه معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار موارد مطرح شده پیرامون پل مردوخ را علمی بررسی و نتایج آن را به استاندار کردستان و مردم سنندج گزارش خواهیم داد.

او با اعلام اینکه این پل در سال های گذشته توسط سازمان همیاری شهرداری های استان کردستان ساخته شده است و هیچ ارتباطی به شهرداری سنندج ندارد؛ اعلام کرد که شهرداری خود را مکلف به همکاری با تیم فنی کارشناسی استانداری کردستان می داند.

شهردار مشخصات فنی این پل را تشریح و توضیح داد که پل مردوخ بنا به اسناد و مدارک مرداد ماه سال ۷۶ با کارفرمایی دفتر فنی استانداری و پیمانکاری سازمان همیاری شهرداری های استان کردستان عملیات اجرای این طرح آغاز و ۳۱آذر سال ۱۳۸۰به بهره برداری رسیده است.

او پیمانکار اجرای تیر و ملحقات فلزی را شرکت استن غرب عنوان کرد و استدلال کرد عرشه فلزی پل مردوخ به طول ۳۱۰ با عرض ۱۰٫۵متر و عرض سواره رو ۸٫۴ متر ساخته شده است.

آنگونه که شهردار می گوید برای احداث پایه این پل  ۹ عدد شمع به طول ۲۵ تا ۲۸ متر  در دل زمین فرو رفته است.

منبع: هفته‌نامه سیروان

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا