دیابتی‌ها برای تهیه انسولین در مضیقه هستند

نگرانی‌های بیماران دیابتی در خصوص کمبود انسولین و مشکلاتی که در این راه متحمل می‌شوند همچنان ادامه دارد و تعدادی از آنها در تماس با واکاوی از کمبود عرضه این دارو در یک ماه اخیر خبر داده‌اند.

انسولین‌های نوع لانتوس و نئوروپید وارداتی بوده و اخیرا در بازار کمیاب شده‌اند. رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز در گفتگو با واکاوی ضمن تأیید این موضوع گفت: کمبود انسولین یک مشکل سراسری است و منحصر به استان کردستان و یا شهرستان سقز نیست. بهرامی افزود: اگر تا آخر هفته انسولین لانتوس و نئوروپید به دست شهرستان نرسد توزیع انسولین شیری و آبکی که تولید داخل است در دستور کار قرار می‌گیرد که به گفته‌ی وی فرق چندانی با نمونه‌های خارجی ندارد.

انسولین‌های وارداتی بخاطر کنترل دقیقتر در عرضه فقط به داروخانه‌های منتخب در سطح کشور ارایه می‌شود که این کار نه از سوی شبکه بهداشت شهرستان که از سوی معاونت غذا و داروی استان صورت می‌گیرد و مناسب است این معاونت با هماهنگی شبکه بهداشت توزیع آن را به داروخانه‌هایی بسپارد که تعامل بیشتری با بیماران دارند و در توزیع آن حساسیت لازم را به خرج می‌دهند تا شهروندان و بیماران دیابتی نیز کمتر دچار مشکل شوند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا