دیگر زندگی بر ما دشوار گشته است

«خواهشاً به مسئولین بگید من مستأجرم، یک ماهه دنبال خونه میگردم، آنقدر گرون شده نمیتونم بگیرم، بهشون بگید نظارت کنند!»

این پیام که از سوی یکی از مخاطبین واکاوی ارسال شده نشان از این دارد که زندگی برای مردم هر روز سخت‌تر می‌شود، قدرت خرید آنها هر روز کمتر و سیر صعودی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد. این موضوع در حوزه مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی انسان بیشتر خودنمایی می‌کند و کار به جایی رسیده که فرد دیگر حتی قادر به اجاره یک ملک معمولی نیست.

از ابتدای سال تاکنون هر کیسه سیمان از ۱۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسیده است که این کمترین افزایش بوده، در سایر اقلام از جمله آجر، میلگرد، ماسه، بتن، کاشی و سرامیک، شیرآلات و … گاهی شاهد دو و سه برابر شدن قیمت‌ها هستیم. همچنین پایین آمدن قدرت خرید مردم و نبود نظارت بر حوزه مسکن عرصه را بیش از پیش بر مردم تنگ کرده و با خود می‌‌گویند «دیگر زندگی بر ما دشوار گشته است».

در روزهای اخیر به دستور دادستان ایلام هیأتی از قضات مأمور شدند تا ظرف سه روز راهکارهای کنترل بازار مسکن را با اخذ نظر کارشناسان مشخص کرده و سپس با اقدامات عاجل، کاهش قیمت‌ها را محقق کنند. مشابه این اقدام می‌تواند در دستور کار مسئولان شهرستان سقز هم قرار بگیرد تا قیمت‌های سرسام‌آور زمین، مسکن، اجاره‌بها و … تا حدی کنترل شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا