راه‌های کردستان موضوع نطق نمایندگان سنند؛

واژگونی تانکر حامل سوخت مازوت در حسین‌آباد که سبب خسارات جانی و مالی به ساکنان این شهر شد، امروز محل بحث و نطق دو نماینده سنندحج، دیواندره و کامیاران در مجلس بود.

محسن فتحی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی نسبت به عدم ایجاد زیرساخت‌های جاده‌ای در شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود انتقاد کرد و گفت: در جایگاهی که بنده به عنوان یک نماینده مردم حضور دارم باید مطالبات و خواسته‌های آنها را مبتنی بر توسعه‌گرایی و اعتلای استان و کشورم فریاد بزنم اما متأسفانه اینجا به تریبونی برای عرض تسلیت به هموطنان و هم استانی‌هایم تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: بنده ضمن ابراز تأسف با داغداران در حادثه تلخ تصادفات منطقه حسین آباد که عزیزان خود را از دست دادند، لازم است بابت کم کاری مدیران از آنها عذرخواهی کنم چرا که سال‌هاست علیرغم تکرار ناخوشایند این اتفاقات تلاش مثمرثمری برای بهبود زیرساخت‌های جاده‌ای استان صورت نمی گیرد، در واقع جاده‌های حوزه انتخابیه نامی جز جاده‌های مرگ نمی‌تواند داشته باشد لذا باید از مردم عذرخواهی کنم.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک بار بابت زنده سوختن ۱۱ نفر از مردم سنندج در اتوبوس تسلیت می گوییم و یک بار بابت کشته شدن مردم مریوان در پرتگاهی نزدیک کامیاران و بار دیگر سوختن دیواندره ای‌ها را تسلیت می‌گوییم و … انگار تنها مرگ است که عادلانه بین مردم تسلیم می‌شود، این مرگ‌ها خروجی من مسئولی است که به عنوان نماینده یا وزیر یا هر مسئول دیگر به وظایف خود عمل نکردیم.

همچنین سیدمهدی فرشادان دیگر نماینده این حوزه، در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: آقای قاسمی آمار حوادث دردناک نشان می‌دهد جاده‌ها و راه‌های کردستان به قتلگاه و قصابخانه انسانی تبدیل شده و من از شما می‌خواهم محض رضای خدا به داد مردم برسید و وضعیت اصلاح نقاط حادثه خیز را به اتمام برسانید تا دیگر ما مجبور نباشیم شرایط اسفناک منطقه را توجیه کنیم.

وی افزود: تذکر دیگر من به وزیر کشور است، واژگونی تانکر مواد سوختنی و برخورد آن به منازل مسکونی موجب آتش‌سوزی در شهر حسین آباد شد و این حادثه شهر را به شوک عمیقی فرو برد و در این حادثه ۱۵ شهروند در میان آتش سوختند و ۴ نفر جان به جان آفرین تسلیم کردند و آیا می‌دانید آبروریزی این حادثه کجاست؟ نبود امکانات آتش‌نشانی باعث شد خسارت‌ها افزایش یابد و بیش از ۳۰ واحد مسکونی و خودرو تا پاسی از شب و تا رسیدن نیروهای امدادی در آتش بسوزد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این حوادث آیا با ارسال پیام همدردی و تسلیت قابل پیشگیری است؛ بنابراین ساخت و احداث ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات کامل مطالبه اصلی مردم است. همچنین این شهر با توجه به اینکه مرکز روستاهای بسیاری است از امکانات بهداشتی و مرکز بیمارستانی شبانه روزی محروم است و مردم مجبورند برای رسیدگی به وضع بیماران خود در ساعات مختلف به مراکز درمانی سنندج و سایر شهرها مراجعه کنند.

فرشادان خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیان کرد: شبانه روزی کردن درمانگاه و داروخانه در شهر حسین آباد یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و لازم است منابع و امکانات لازم و همچنین پزشک مورد نیاز برای این شهر پیش‌بینی شود ضمن اینکه از رئیس جمهور می‌خواهم ضمن دلجویی از خانواده‌های داغدار حادثه تانکر سوخت رسان اقدام لازم برای جبران حادثه را انجام دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا