رسانه، چوب دو سر باخت

تصمیمات دو روز اخیر ستاد کرونای استان و شهرستان در مورد شهرستان سقز کام بسیاری از اهالی این شهرستان را تلخ کرد. افزایش آمار بستری‌ها در این شهرستان بهانه‌ای شد برای اجرای محدودیت‌هایی که قرار است در این ایام همچون سال گذشته تیشه به ریشه وضعیت بازار در سقز و خصوصا در روزهایی که با حجم مسافر مواجه هستیم بزند.

لغو مراسم نوروز در بسیاری از روستاها آنهم در حالی که قرار بود پروتکل‌های بهداشتی تا حد ممکن رعایت شود، جریمه‌های خودرویی از ساعات ۹ شب به بعد بدون هیچگونه اطلاع‌رسانی، ایجاد محدودیت پذیرش مسافر و گردشگر و اولتیماتوم‌های ۷۲ ساعته همگی باعث رنجش خاطر شهروندان سقزی شده است.

در این بین رسانه اگر حاضر به اطلاع‌رسانی تصمیمات ستاد کرونا نباشد به عدم همکاری در راه مقابله با کرونا متهم می‌شود و در مقابل اگر تصمیمات ستاد را که عمدتا جهت مصون ماندن شهروندان از بیماری کروناست اطلاع‌رسانی کند متهم به عدم همراهای با مردم در این ایام شادی می‌شود.

مخلص کلام اینکه رسانه‌‌ها و منجمله #واکاوی اساسا نقشی در این تصمیمات ندارند و این گونه اطلاع‌رسانی‌ها بیشتر جهت آگاهی‌بخشی به شهروندان است و در این بین اگر برخی رسانه‌ها در سنندج حمایت‌هایی نیز از این ناحیه دریافت کرده‌اند حداقل در سقز از این خبرها نبوده و تمام سعی ما برای انتقال درست خبر به مخاطبان بدون هیچ چشمداشت و انتظاری بوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا