هوای چهار شهر کردستان در شرایط ناسالم قرار گرفت

براساس پیش بینی هواشناسی، از روز گذشته تا چهار روز آینده با فعال شدن چشمه های غبار در نواحی مرکزی ایران و کشور عراق و انتقال بخشی از آن به استان، کیفیت هوا و دید افقی تا حدی کاهش می یابد.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در این‌باره به ایرنا گفته است: از ساعت چهار بامداد امروز گرد و خاک وارد آسمان استان و بتدریج موجب کاهش کیفیت هوا شد و هم اکنون وضعیت هوای شهرهای سنندج، مریوان و بانه برای گروه های حساس و هوای شهر قروه هم برای عموم مردم ناسالم است.

کژال حبیب زاده با بیان اینکه هوای دیگر شهرهای استان هم چون سقز در شرایط قابل قبول است، بیان کرد: براساس پیش بینی هواشناسی تا روز چهارشنبه با افزایش سرعت ورزش باد، شرایط انتقال گرد و خاک هم از سمت دشت های مرکزی ایران و هم از سمت عراق به آسمان استان فراهم است.

حبیب زاده یادآور شد: از شهروندان به ویژه گروه های حساس شامل سالمندان، بیماران قلبی و عروقی و کودکان خواست از تردد غیرضروری و فعالیت فیزیکی در فضای باز خودداری کنند.

در همین ارتباط رئیس اداره هواشناسی شهرستان سقز هم به واکاوی گفت: هوای سقز در حال حاضر در شرایط سالم است و پیش‌بینی‌ها چیزی از ورود ریزگردها به این شهرستان نشان نمی‌دهند. خالد علایی همچنین افزود: هوای این هفته در محدوده ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا