رنجی که کارگران شهرداری می‌کشند

بارها پیام‌هایی از پرسنل شهرداری مبنی بر عدم پرداخت به موقع حقوق و مشکلاتی که از این ناحیه متوجه آنها و خانواده‌هایشان شده است به دست واکاوی رسیده است، غالبا در این پیام‌ها از عدم توان پرداخت به‌موقعِ اجاره‌بهای منزل، پرداخت به‌موقعِ وام، نوبت پزشک و سایر مخارج زندگی می‌گویند.

صریح و بدون تعارف مشکلات این قشر را با رئیس شورای شهر و سرپرست شهرداری در میان گذاشتیم. واکنش آنها را در ادامه می‌خوانید:

رئیس شورای شهر سقز با برحق خواندن این مطالبات جزئیات پرداختی‎ها و معوقات را اینگونه عنوان کرد: حقوق مهرماه کارکنان رسمی پرداخت شده و قرار بود امروز هم حقوق مهرماه پرسنل شرکتی پرداخت شود تا فقط معوقه آبانماه را نزد شهرداری داشته باشند. اما در مورد معوقات سال ۹۸؛ بخش زیادی از این معوقات اعم از رسمی و شرکتی در زمان سرپرست سابق پرداخت شد و در حال حاضر نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا سایر پرسنل نیز به ترتیب اولویت معوقات خود را دریافت کنند.

کرمی گفت: در ماه‌های اخیر علاوه بر کاهش درآمد شهرداری، سهم سقز از ارزش افزوده نیز به کمترین میزان خود (حدود ۶۰۰ میلیون تومان) رسیده است این در حالی است که سابق بر این سهم سقز حدود یک میلیارد تومان بود.

همچنین سرپرست شهرداری سقز با اشاره فعالیت ۵۰ روزه خود در این سمت به واکاوی گفت: در این مدت، یک حقوق کامل به تمامی پرسنل اعم از اداری و شرکتی پرداخت شده و همین امروز نیز اضافه‌کاری یک ماه واحد تنظیف پرداخت شده و در صورت واریز سهم ارزش افزوده (تا بیستم آذر) یک حقوق دیگر نیز پرداخت می‌شود. شیخ‌عزیزی در مورد معوقات ۹۸ نیز گفت: بخشی از آن سابق بر این پرداخت شده اما این پرداخت‌ها بیشتر تک نفره بوده ولی ما در نظر داریم اگر پرداختی صورت گرفت به همه افراد داده شود. سرپرست شهرداری با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری در ماه‌های اخیر گفت: رایزنی‌هایی با مسئولان شهرستان و استان صورت گرفته تا بلکه بتوانیم تغییراتی در پرداخت‌ها ایجاد کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا