رییس مجلس و ۵۳ نماینده‌ دیگر از مجلس حقوق نمی‌گیرند

در این جلسه که به مناسبت روز خبرنگار از سوی نماینده سقز و بانه و با حضور خبرنگاران در محل دانشگاه پیام‌نور سقز برگزارشد، محسن بیگلری با بیان اینکه رسالت نماینده و خبرنگار در دفاع از حقوق مردم در یک راستاست گفت: هم اندیشی و بیان ناراستی ها توسط خبرنگاران و نشان دادن راه درست به نماینده می‌تواند به بهبود اوضاع کمک کند.

اصحاب رسانه‌ی سقز با اشاره به وضعیت اقتصادی و عمرانی شهرستان و لزوم نتیجه‌گیری و بهره‌مندی مردم از پروژه‌های نیمه تمام از جمله فرودگاه و سایر پروژه‌های عمرانی، استفاده از ظرفیت مرزی شهرستان و نیز بهره‌مندی مردم از مدیریت افراد متخصص بدون در نظر گرفتن وابستگی‌های خاص خواستار این شدند که نماینده هم‌افزایی بیشتری با مدیران رده بالا در راستای استفاده از توان این افراد داشته باشد. خبرنگاران همچنین با توجه به جایگاه سیاسی و اجتماعی شهرستان در استان، منطقه و کشور خواستار این شدند که نماینده نقش پررنگ‌تری در مسایل سیاسی و اجتماعی ملی و کشوری داشته باشد و صرفا نگاه منطقه‌ای نداشته باشد.

در ادامه نیز محسن بیگلری با اشاره به پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره در شهرستان گفت: نظر به وضعیت اقتصادی خاصی که کشور در آن قرار دارد ممکن است پروژه‌ها از پیشرفت چندانی برخوردار نباشند اما مجموعه تلاش‌ها برای تحقق نتایج مطلوب کماکان ادامه دارد و در این میان پروژه‌ای همچون فرودگاه سقز با برگزاری مناقصات روند مطلوبی را طی می کند.

بیگلری با اشاره به تلاش ها و رایزنی‌های انجام شده با معاونین رییس جمهور، وزرا و معاونین آنها و اخذ دستور و مساعدت در پیشرفت پروژه‌ها افزود: اخذ دستور از مسئولین رده بالا با همراهی مدیران شهرستان در حوزه‌های مختلف همچنان ادامه دارد، اما ادامه و پیگیری این امور تا حصول نتیجه باید توسط مسئولین شهرستانی و استانی صورت گیرد.

نماینده شهرهای سقز و بانه در مجلس، در مورد استفاده از نیروهای توانمند در شهرستان نیز گفت: در تمام تغییرات بهبود خدمت‌رسانی به مردم در نظر بوده و در این راه حمایت از نیروهای کاردان در رده‌های مدیریت‌کل ادارات در دستور کار قرار دارد. اما در این ارتباط که تعیین فرماندار سقز و تغییر احتمالی فرماندار بانه بیش از حد معمول به تأخیر افتاده است از مسئولین استانی گلایه‌مند بوده و انتظار است هرچه زودتر این امر تعیین تکلیف شود.

بیگلری در پایان با اشاره به بحث داغ این روزها و انتقال وی به وزارت نفت گفت: مجلس خود به این قضیه ورود و بحث غیر قانونی بودن انتقال را منتفی دانست، هر چند در میان نمایندگان این یک امر معمول بوده و هم اکنون در میان نمایندگان ۵۴ نماینده از جمله من از مجلس حقوق نمی‌گیریم، وی همچنین افزود: انتشار نامه انتقالی من یک بازی سیاسی بوده و اگر غیر از این بود چرا نامه چهار نماینده دیگر که همراه من منتقل شدند منتشر نشد؟ بیگلری افزود: نود درصد نمایندگان ادوار نیز بنا به خواسته‌ی خود به وزارتخانه‌های مختلف منتقل شده‌اند.

در پایان از هریک از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا