سروآباد با ۹۳ میلیمتر بارندگی در صدر

بر اساس اعلام هواشناسی کردستان، شهرستان سروآباد با ۹۳٫۲ میلیمتر بارندگی از مجموع بارش‌های موج اخیر، بیشترین بارش‌ها را به خود اختصاص داده است. پس از آن بانه با ۹۰٫۹ و میروان با ۸۰٫۲ میلیمتر بیشترین بارندگی را به خود دیده است.

این اداره‌کل در تحلیل و پیش‌بینی پنج روزه خود که امروز صادر شده آورده است: برای امروز پنجشنبه و فردا جمعه هر چند از شدّت فعالیت سامانه بارشی در سطح استان کاسته می شود ولی همچنان شاهد پوشش ابر، مه، گاهاً وزش باد شدید، در بعضی از ساعات رگبار باران و رعدوبرق(عمدتاً در نیمه غربی)، با احتمال بارش تگرگ و در گردنه ها و ارتفاعات و مناطق سردتر استان بارش برف و کولاک خواهیم بود. به دنبال آن از روز شنبه هفته آینده تا دوشنبه جو استان نسبتاً پایدار بوده و پدیده غالب طی این مدت رشد موضعی ابر و وزش باد در بعدازظهرها می باشد. از لحاظ دمایی نیز از امروز تا صبح شنبه میانگین دمای شبانه روزی ۵ تا ۷ درجه سلسیوس کاهش داشته و امکان وقوع یخبندان سطح زمین در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود. مجدداً از روز شنبه تا اواسط هفته آینده ۸ تا ۱۰ درجه دما در طول روز افزایش می یابد.

هواشناسی در اداکمه از افزایش دمایشبانه و صبحگاهی و رسیدن آن به محدوده یخبندان در صبح شنبه و یکشنبه و احتمال خسارت به محصولات جالیزی و زراعی خبر داده و در این باره هشدار سطح زرد صادر کرده است.

ت.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا